ПАРЄ оприлюднила проєкт рішення про санкції проти Росії

ПАРЄ

Зокрема, комітет пропонує, щоб ПАРЄ ратифікувала повноваження РФ

Після повернення в склад Парламентської асамблеї Ради Європи Росія виконала ряд рекомендацій, підтвердив моніторинговий комітет організації. Про це йдеться в проєкті резолюції ПАРЄ.

Проєкт був підготовлений в моніторинговому комітеті нідерландцем Тіні Коксом (моніторинговий комітет призначив його більшістю голосів). Він пропонує уникнути накладення на РФ будь-яких обмежень і стверджує, що Росія показала прогрес у виконанні вимог асамблеї.

Зокрема, Кокс знайшов ознаки того, що Росія виправляє проблеми, через які вона перебувала під санкційним тиском. Він навів два такі приклади: обмін ув’язненими, включаючи повернення українських моряків, захоплених поблизу Керченської протоки, а також відновлення платежів Росії до бюджету Ради Європи.

Тож комітет пропонує, щоб ПАРЄ ратифікувала повноваження РФ. 

У документі, який вже пройшов попереднє схвалення у моніторинговому комітеті, відсутні будь-які згадки про численні порушення прав людини з боку РФ - як в анексованому Криму, так і на Донбасі.

"ПАРЄ підкреслює, що вона є найважливішою європейською платформою, де може відбуватися політичний діалог з Росією щодо її зобов’язань за Статутом Ради Європи і де Російську Федерацію можна притягнути до відповідальності на базі принципів та цінностей Ради Європи", - йдеться в рішенні.

При цьому також наголошується, що Російська Федерація сплатила всі свої внески у бюджет Ради Європи. "Наразі не сплачені відсотки (за час затримки платежів), які є предметом спору в комітеті міністрів Ради Європи", - йдеться у проєкті рішення ПАРЄ.

Як відомо, у звіті Венеціанської комісії від 09 грудня 2019 року міститься висновок про те, що включення в делегацію РФ депутатів, обраних з урахуванням голосів окупованого Криму, є прямою підставою для оскарження складу, а так само і права участі цієї делегації.

Нині у складі російської делегації є ряд осіб, які внесені до списків персональних санкцій ЄС. Наприклад:

  • глава делегації РФ Петро Толстой, відомий російський пропагандист, антисеміт і розповсюджувач фейків про Україну, США, ЄС;
  • Леонід Слуцький, який широко відомий тим, що має 825 несплачених штрафів за порушення ПДР, а також неодноразово домагався журналісток (за деякими даними, і журналістів) в своєму кабінеті в ході інтерв'ю;
  • Ігор Лебедєв, який є сином Жириновського, який бездоганно виконує всі вказівки свого батька і своєї думки, на жаль, не має, а також є реалізатором (втілювачем) більшості корупційних схем Жириновського-старшого;
  • Леонід Калашников, який включений в чорні списки ЄС і Канади, але при цьому він у делегації РФ, що псує авторитет і здорову робочу атмосферу всередині ПАРЄ.

Раніше повідомлялося, що 27 січня у Страсбурзі розпочалася зимова сесія ПАРЄ. Протягом сесії мають відбутися дебати про порушення членами ПАРЄ статутних зобов’язань. У Асамблеї планують обговорити функціонування демократичних інституцій у Польщі та повідомлення про політичних в’язнів у Азербайджані.

 Loading...