Новини » Політика Читать эту новость на русском

Партія "Пропозиція" буде представлена в 147 радах у 14 областях

Фото з відкритих джерел

Партія "Пропозиція" представлена в органах місцевого самоврядування у 14 областях. У 147 радах різного рівня працюватимуть 570 депутатів від політичної сили. За кількістю обраних голів "Пропозиція" увійшла в ТОП-10. Для молодої партії – це високий показник довіри. Про це повідомляє пресслужба політичної сили.

Незважаючи на те, що вибори були надзвичайно брудні, і проти кандидатів від "Пропозиції" йшла шалена боротьба, починаючи від тиску через адмінресурс та силові структури і закінчуючи колосальним потоком наклепницької інформації в олігархічних ЗМІ, партія укріпила свої позиції в регіонах, які виступили її співзасновниками.

Кандидати від "Пропозиції" перемогли у першому турі в 2 обласних центрах. У Кропивницькому Андрій Райкович набрав 53,53% голосів, а Сергій Сухомлин у Житомирі – 51,37% голосів.

Ще у двох обласних центрах кандидати від "Пропозиції" лідирують з великим відривом від конкурентів. У першому турі мер Дніпра Борис Філатов набрав 44,47% підтримки, в Миколаєві за Олександра Сєнкевича проголосували 39,06% містян.

Таким чином, в обласних центрах на мерських виборах "Пропозиція" отримала найвищу підтримку серед усіх політсил.

Кандидати від "Пропозиції" також стали мерами у таких містах – Кам’янка (Черкащина), Підгородне (Дніпропетровщина), Вільногірськ (Дніпропетровщина), Жовті Води (Дніпропетровщина), Бердичів (Житомирщина), Коростишів (Житомирщина), Нова Одеса (Миколаївщина), Острог (Рівненщина), Вараш (Рівненщина), головами у селищних ОТГ – Томаківка (Дніпропетровщина), Юр’ївка (Дніпропетровщина), Попільня (Житомирщина), Олександрівка (Кіровоградщина) та головами сільських рад – Китайгородська (Дніпропетровщина), Брагинівська (Дніпропетровщина), Грунська (Сумщина).

За досить короткий час політсила зуміла сформувати партійний актив по всій країні і заручитись підтримкою людей у всіх регіонах – депутати працюватимуть в органах місцевого самоврядування на Сході і Заході, Півночі і Півдні.

"Пропозиція" представлена в 47 міських радах і за кількістю депутатів там вона обганяє такі парламентські партії, як "Батьківщина", "Голос", "За майбутнє".

Депутати від "Пропозиції" також працюватимуть у 4 обласних, 18 районних, 36 селищних та 42 сільських радах.

Думки експертів

Завідувачка відділу розвитку політичної системи Національного інституту стратегічних досліджень Ірина Павленко:

"Серед непарламентських партій, які не можна вважати регіональними, бо вони мультирегіональні, трансрегіональні, вони представлені в багатьох районах та областях, цікавою є партія "Пропозиція". Вона може перерости в майбутньому у парламентську партію. І ще побачимо, чи не виявиться це все історією створення нового ліфта формування політичної еліти загальнонаціонального рівня. Ми відходимо від схематозу, від медіапроєктів, і переходимо в іншу, більш авторитетну вагову категорію — процес формування політичної еліти. У мене є певний оптимізм стосовно цього", – говорить Ірина Павленко.

Сергій Гайдай, політтехнолог:

"Кампанія "Пропозиції" активно проходила в Дніпрі і області, Житомирі та області, Миколаєві, Кропивницькому, Чернівцях, в Умані, в Каховці, в ОТГ Сумської, Полтавської і Рівненської областей. Замість боротьби за так званий агрегований – тобто об’єднаний всеукраїнський рейтинг "Пропозиція" поставила собі конкретні цілі у всіх раніше визначених "плацдармах". Десь – виграти місце міського голови і зайти до міськради. Десь – створити фракцію в облраді, а десь – взяти владу в окремих ОТГ. Партія "Пропозиція" показала себе гідним бійцем і вже відвоювала своє місце на політичній карті України. Впевнений – далі буде".

Олександра Решмеділова, політолог:

"Серед позапарламентських партій хочу відзначити результат партії "Пропозиція". Стратегія, заснована на концентрації, а не розпорошенні по більшості областей, вже, можна сказати, спрацювала. Уже можна зробити висновок, що партія зайняла нішу і впевнено себе зарекомендувала. Наступною сходинкою може стати парламентське представництво".

Loading...