Дії силовиків адекватні: Парламент Білорусі зробив першу заяву щодо акцій протесту

Протести в Мінську

Наша Ніва

Також там наголосили, що абсолютна більшість громадян начебто підтримує чинний курс

Члени Ради Республіки та депутати Палати представників Білорусі зробили заяву щодо акцій протесту — шлях насильства не прийнятний для білоруського народу. Про це повідомляє "Белта".

"Не можна допустити, щоб молодь Білорусі стала розмінною монетою в бажанні розгойдати ситуацію. Кожен громадянин зобовʼязаний дотримуватися законів, а держава — забезпечувати правопорядок і спокій. Дії правоохоронних органів адекватні провокаціям учасників несанкціонованих акцій", — підкреслюють в парламенті.

Також у Раді Республіки наголосили, що абсолютна більшість громадян начебто підтримує чинний курс, "ключовим пріоритетом якого є людина, її добробут і безпека".

Нагадаємо, 9 серпня в Білорусі завершилися президентські вибори. За попередніми даними Центральної виборчої комісії, чинний глава Білорусі Олександр Лукашенко перемагає на президентських виборах, набравши понад 80%.

Водночас білоруси у відповідь на результати екзит-полів вийшли на мітинги в Мінську та інших містах Білорусі. 10 серпня МВС Білорусі визнало застосування спецзасобів проти мітингувальників у столиці країни.

У понеділок ввечері у центрі Мінська припинили роботу декількох станцій метро, стягнули спецтехніку, також відомо, що силовики почали стріляти по мітингувальниках.

У МВС Білорусі заявили, що протягом другого дня протестів у країні було затримано понад дві тисячі людей

У вівторок, 11 серпня, стало відомо, що опозиційна кандидатка в президенти Білорусі Світлана Тихановська виїхала в Литву. Також вона записала відеозвернення, у якому пояснила, чому  виїхала із країни. 

Loading...