Новини » Політика Читать эту новость на русском

Папір і скріпки купують під грифом "секретно"! – Журавський про тендери в "оборонці"

Доктор юридичних наук, професор, академік Віталій Журавський Фото з відкритих джерел

У країнах НАТО більшість закупівель – не засекречені, зауважив академік Журавський

В Україні потрібно переглянути всі тендери під грифом "секретно" і зробити їх прозорими, адже під час цих тендерів відбувається найбільше крадіжок.

Про це в ефірі ток-шоу "17" на телеканалі ZIK заявив доктор юридичних наук, професор, академік Віталій Журавський.

Віталій Журавський, коментуючи трагедію з літаком Ан-26 у Харківській області, зауважив, що, якщо дивитися на проблему комплексно, то можна констатувати, що немає ні громадського, на парламентського контролю: "Хіба це нормально, що 95% тендерів іде під грифом "секретно"? Навіть купують папір і скріпки під грифом "секретно". Я подивився, що в країнах НАТО більшість закупівель – не під грифом "секретно". Та окремим рядками йде, дуже мало – 5-7% під грифом "секретно".

Новини за темою: ДНК-експертизу для ідентифікації загиблих у катастрофі Ан-26 проведуть у скороченому режимі, – голова Харківської ОДА

Гість студії зауважив, що його як громадянина України цікавить, куди ідуть 5% ВВП на Збройні сили України: "Де контроль? Куди ідуть ці гроші?" Віталій Журавський наголосив, що в Україні насамперед потрібно переглянути всі секретні тендери, і зробити це може Головнокомандувач своїм указом, адже під час цих тендерів, переконаний гість студії, стається найбільше крадіжок.

Віталій Журавський переконаний, що падіння Ан-26 у Харківській області – не остання трагедія, бо немає постійного контролю.

"За це повинні "полетіти" керівники Міністерства оборони. Ми повинні знати, хто сьогодні відповідає за матеріально-технічне забезпечення вищих навчальних військових закладів", – наголосив він.

Нагадаємо, ввечері 25 вересня поблизу міста Чугуїв у Харківській області розбився військовий літак Ан-26, на борту якого перебували курсанти Харківського національного університету Повітряних сил.

У результаті авіакатастрофи загинули 26 осіб, серед яких курсанти та представники офіцерського складу. Один курсант-третьокурсник вижив, а нещодавно вийшов із шокового стану. Незабаром його можуть виписати із госпіталю.

За даними Міноборони, причиною падіння військового літака Ан-26 могло стати те, що він зачепився крилом за землю.

Loading...