live

Пандемія коронавірусу: Україна та ще 60 країн вимагають розслідувати походження COVID-19

Фото: Bloomberg

Проєкт резолюції є посиленою версією більш ранньої резолюції Євросоюзу

Коаліція з 62 країн підтримує заклик Австралії до незалежного розслідування походження коронавірусу та дій ВООЗ у зв'язку з пандемією. Про це пише The Daily Mail

Проєкт резолюції, який буде представлений ​​для голосування на Всесвітній асамблеї охорони здоров'я у вівторок, вимагає незалежного розслідування міжнародного реагування на пандемію і дій Всесвітньої організації охорони здоров'я.

Новини за темою: Епіцентр коронавірусу в Європі змістився в Україну, - ВООЗ

Його підтримав Європейський Союз, що складається з 27 членів, а також Нова Зеландія, Індонезія, Японія, Великобританія, Індія, Канада, Росія, Мексика і Бразилія. У проєкті зазначається, що Україна також приєдналася до документу.

Проєкт резолюції є посиленою версією більш ранньої резолюції ЄС.

Він вимагає перегляду "ефективності механізмів, що є в розпорядженні ВООЗ" та "дій ВООЗ і їхніх термінів, що стосуються пандемії COVID-19".

Новини за темою: НАТО розробляє план дій для другої хвилі коронавірусу восени, - ЗМІ

У проєкті резолюції йдеться, що ВООЗ має співпрацювати з Всесвітньою організацією з охорони здоров'я тварин для "виявлення зоонозного джерела вірусу та шляхів його проникнення в людську популяцію".

Однак у документі не згадується Китай або місто Ухань, де почався спалах коронавірусу.

США наполягають на більш жорстких формулюваннях, щоб з'ясувати, як саме спалах почався в Ухані. Найвпливовіший союзник Австралії не виступив співавтором проєкту, але держсекретар США Майк Помпео закликав усі країни підтримати заклик Австралії.

Новини за темою: Природна версія походження коронавірусу повністю розвалюється

Нагадаємо, станом на 18 травня загальна кількість інфікованих на COVID-19 у світі складає 4 713 620 осіб.

Loading...