Отруєння Навального: Україна закликала світ продовжити скоординований тиск на РФ

Олексій Навальний Фото з відкритих джерел

Україна довіряє результатам аналізу біологічних проб Навального, здійснених лабораторією Бундесверу

Міністерство закордонних справ України звернулось до міжнародної спільноти із закликом продовжити скоординований тиск на Російську Федерацію, у зв’язку із застосуванням бойової хімічної речовини з групи "Новачок" проти одного з лідерів російської опозиції Олексія Навального. Про це повідомила пресслужба МВС.

У відомстві зазначили, що Україна із занепокоєнням сприйняла заяву німецького уряду про результати аналізу біологічних проб Навального. За словами пресслужби, це може свідчити про використання Росією хімічної речовини з групи "Новачок", що є забороненим відповідною Конвенцією.

"Україна повністю довіряє результатам глибокого аналізу біологічних проб Алєксєя Навального, здійснених лабораторією Бундесверу, а також незалежним дослідженням профільних лабораторій у Франції та Швеції, які беззаперечно підтвердили отруєння, спричинене застосуванням бойової хімічної речовини нервово-паралітичної дії", - йдеться в повідомленні.

Україна ще раз підтвердила свою позицію, що застосування хімічної зброї будь-ким, будь-де і за будь-яких обставин є грубим порушенням міжнародного права і має бути суворо засуджено.

Виходячи з вищезазначеного, Україна звертається до міжнародної спільноти із закликом продовжити скоординований тиск на Росію з тим, щоб вона припинила загрожувати світовій безпеці та порушувати міжнародне право шляхом агресії проти власних громадян та інших держав.

Новини за темою: Навальний опублікував перший допис в Instagram: Опозиціонер почав самостійно дихати

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що засуджує отруєння російського опозиціонера Олексія Навального та чекає на детальнішу інформацію щодо інциденту.

Згодом шведський Інститут оборонних досліджень (FOI) підтвердив отруєння російського опозиціонера Олексія Навального нервово-паралітичною речовиною з групи "Новачок".

Loading...