Особливий статус і економічна зона: Кравчук назвав можливі компроміси щодо Донбасу

Глава делегації України в ТКГ Леонід Кравчук Фото з відкритих джерел

Глава делегації наголосив, що питання суверенітету України залишатиметься непохитним

Новопризначений голова делегації України в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук розповів, на які компроміси готовий піти у переговорах щодо врегулювання ситуації на Донбасі. Про це он повідомив у інтерв'ю "Суспільному". 

Так, перший компроміс може стосуватися особливого статусу Донбасу.

"Я це не сприймаю (особливий статус Донбасу, - ред.), тому що мені незрозуміло, що це таке. Але я можу сприйняти не "особливий статус", а "особливу систему управління" в цих регіонах. Значить, уже компроміс, ми вже шукаємо реальні підходи, аби вирішити питання", – пояснив Кравчук.

Як зазначається, "особливий статус управління регіонами" полягає у тому, щоб надати жителям Донбасу не менше прав і свобод, ніж мають інші регіони України.

"Повернути їх в такому стані, як було раніше - це вже не так просто. Тому треба запропонувати більше прав, більше можливостей, але в рамках Конституції України і законів України. Йдеться тільки про систему місцевого самоуправління", – зауважив він.

Новини за темою: Кучма виходить зі складу української делегації у ТКГ

Ще одним компромісом політик назвав вільну економічну зону на території Донбасу. За його словами, це дозволить місцевим мешканцям заробляти на життя. 

"Я колись був президентом, я підписав тоді закон про вільну економічну зону в цих районах. Це міг би бути один із кроків, для того, щоб люди почали діяти, і розв'язувати складні питання, залучивши туди інвестиції, щоб порівняно швидко відновити життя", – додав глава делегації. 

Однак Леонід Кравчук наголосив, що компроміси не стосуються суверенітету України.

Новини за темою: Бойко: Зміна голови української делегації у ТКГ не замінить політичних рішень

Нагадаємо, напередодні, 30 липня, президент України Володимир Зеленський призначив Леоніда Кравчука очільником делегації в Тристоронній контактній групі. 

Пізніше Кравчук заявив, що готовий йти на компроміси на переговорах з Російською Федерацією щодо врегулювання ситуації на Донбасі. Loading...