"Особливий статус" Донбасу: Резніков пояснив український підхід до цього питання

Олексій Резніков Фото з відкритих джерел

Українська сторона не приймає російську інтерпретацію "особливого статусу"

Віцепрем'єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков пояснив, що підхід до поняття "особливий статус" Донбасу полягає у зміні інвестиційного клімату та впровадженні нової економічної моделі. Про це він написав у статті ля Atlantic Council.

Так, Резніков зазначив, що наразі розробляється нова економічна стратегія для сходу України, в якій основна увага в ній приділяється розвитку підконтрольних уряду частин Донецької та Луганської областей.

"Цей підхід, мабуть, найкраще можна описати як український підхід до поняття "особливий статус" для регіону з метою зміни інвестиційного клімату та впровадження нової економічної моделі на регіональному рівні", – пояснив віцепрем'єр.

За його словами, на Донбас можна залучити масштабні інвестиції. Крім цього, в рамках створення особливого інвестиційного режиму на підконтрольних регіонах можуть поширити правила міжнародного комерційного арбітражу. У зв'язку з цим Україна має взяти на себе частину страхового тягаря від військових і політичних ризиків.

Новини за темою: Кравчук назвав перші кроки на переговорах щодо Донбасу

Для того, щоб зробити цей підхід стійким, заплановано створення спеціального фонду, метою якого буде заохочення і підтримка інвестицій. 

Крім цього, Резніков наголосив, що "Москва робить ставку на прискорення розпаду України". Тому російська інтерпретація "особливого статусу" Донбасу неприйнятна.

"На відміну від деструктивного бачення Кремля, мета України щодо створення нового економічного початку для Донецької та Луганської областей зміцнить українську єдність", - переконаний політик. 

Нагадаємо, нещодавно голова делегації України в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук заявив, що у переговорах щодо врегулювання ситуації на Донбасі він готовий піти на два компроміси: особливий статус управління і вільна економічна зона на території Донбасу.

Loading...