Особливий статус Донбасу ніколи не буде внесено до Конституції України, - Резніков

Олексій Резніков Фото з відкритих джерел

Росія в контактній групі постійно піднімає питання статусу Донбасу

Україна не збирається закріплювати особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей в Конституції і не веде відповідних переговорів в рамках контактної групи в Мінську. Про це повідомив віцепрем'єр-міністр з реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков, передає “РБК-Україна”.

За його словами, представники Російської Федерації в тристоронній контактній групі намагаються підняти це питання на кожній зустрічі.

"Вони кожну сесію запитують: "Чи буде Україна включати особливий статус до Конституції?". Ми завжди говоримо, що ні, ніколи, не зобов'язані, не будемо, забудьте. Кожен раз їм рекомендую підняти їх особисті нотатки з минулих зустрічей з нашою однозначно негативною відповіддю на це питання. Мало того, президент Зеленський це навіть у Парижі сказав. Вони посміхаються, адже знають, що саме ця відповідь пролунає знову, але при цьому задають питання на кожній зустрічі в ТКГ", - зазначив Резніков.

Він наголосив на тому, що росіяни в контактній групі також намагаються змінити свій статус в мінських переговорах і перевести війну на Донбасі в ранг "внутрішнього конфлікту". Однак Україна не відступає від дефініції "міжнародний воєнний конфлікт".

"Російська сторона грається в гру "ми тут взагалі посередники". У них є штамп, вони його постійно намагаються у документи всунути, - "внутрішній конфлікт на Південному Сході України". Ми це, природно, завжди викреслюємо, і рекомендуємо прочитати січневу резолюцію ПАРЄ, де Росія в черговий раз визнана учасником Мінських угод і зобов'язана вивести свої війська з території України", - додав Резніков.

Нагадаємо, на черговому засіданні контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі, ОБСЄ закликала сторони ввести глобальне перемир'я в зв'язку з пандемією коронавірусу, зупинити бойові дії і ввести режим припинення вогню.Loading...