live

Оскаржують звільнення: Монастирський назвав кількість судових позовів від колишніх прокурорів

Голова комітету з питань правоохоронної діяльності Верховної ради Денис Монастирський Фото з відкритих джерел

"Прокурорам доведеться найближчим часом проходити через неприємні процедури переатестації"

У різних судах нині триває близько 400 процесів, в яких колишні працівники прокуратури, які не пройшли переатестацію і були звільнені, оскаржують своє звільнення.

Про це в ефірі ток-шоу "19" на телеканалі ZIK під час включення заявив народний депутат України (фракція "Слуга народу"), голова Комітету Верховної Ради України із правоохоронної діяльності Денис Монастирський.

Тричі колишній генеральний прокурор України Святослав Піскун поцікавився у парламентаря, чи його не турбує голосування, результатом якого стали масові звільнення працівників прокуратури.

"Стосовно прийняття законів про прокуратуру, звичайно, я можу сказати, що у нас виникало питання і на Комітеті, коли приходив до нас Руслан Рябошапка, щодо того, чи, умовно, стоять у суді ті рішення, які були прийняті генеральним прокурором щодо звільнення маси людей, прокурорів, які не пішли на переатестацію і були внаслідок цього звільнені. Зараз ідуть судові процеси. За моєю інформацією, це приблизно 400 таких судових процесів у різних судах зараз відбувається. Коли обговорювалася концепція закону, запропонованого президентом, ми також проговорювали питання судової перспективи у цьому випадку, і також були зауваження щодо можливості, законності… Тому я пропоную почекати рішень судів. Я думаю, що вони будуть протягом місяця-півтора, і ми з вами зможемо обговорити загальний результат", – зазначив Денис Монастирський.

Новини за темою: До літа генпрокурора Рябошапку не звільнять, – Монастирський назвав причину

Він продовжив: "Така радикальна реформа прокуратури сьогодні стала наслідком того, що дуже довгий час, на жаль, правоохоронні органи не виконували тієї функції, заради якої були покликані. Саме тому я змушений погодитись, що так, прокурорам доводиться і доведеться найближчим часом проходити через ці неприємні процедури переатестації".

Більше на цю тему читайте тут: "Переатестують, звільнять, збільшать зарплату: Якою буде нова прокуратура в Україні".

Читайте також: "Переатестація та гучні справи проти експосадовців: Головне з інтерв'ю генпрокурора Рябошапки".

Loading...