ОПЗЖ – лідер виборчих перегонів на Одещині

"Опозиційна платформа - За життя"

"Опозиційна платформа - За життя" впевнено перемагає на виборах до Одеської облради та займає друге місце на виборах до міськради Одеси. Про це повідомляє пресслужба політсили с посиланням на  результати опитування, проведеного 4-10 жовтня 2020 р. "Українською соціологічною групою".

Якби на момент опитування проходили вибори до Одеської обласної ради, то "Опозиційна платформа - За життя" посіла б на них перше місце. Партію готові підтримати 36,1% опитаних (серед респондентів, які обов’язково голосуватимуть і визначилися з вибором).

"Опозиційна платформа - За життя"

На другому місці – партія "Слуга народу", за яку планують проголосувати 19,5% респондентів, та третьому – "Довіряй ділам" (16,3%). Далі йдуть "Європейська солідарність" (6,5%), "Батьківщина" (5,9%), "Партія Шарія" (5,6%). Інші партії мають менше 3,0% прихильників (у кожному окремому випадку).

На виборах до міськради Одеси "Опозиційну платформу - За життя" планують підтримати 27,2% опитаних, партія займає друге місце в електоральному рейтингу. На першому – "Довіряй ділам" з рівнем підтримки 32,8%, на третьому – "Слуга Народу" (11,6%). Далі розмістилися "Європейська солідарність" (6,2%), "Українська морська партія Сергія Ківалова" (5,8%), "Партія Шарія" (5,4%), "Батьківщина" (5,1%). Інші партії мають менше 2,0% прихильників (у кожному окремому випадку).

"Опозиційна платформа - За життя"

Згідно з дослідженням, населення Одеської області критично оцінює ситуацію в країні. Три чверті опитаних жителів області (74,1%) вважають, що керівництво країни веде Україну "однозначно у неправильному напрямі" або "скоріше в неправильному напрямі". На початку вересня частка негативних оцінок складала 68,0%. Тобто зростає чисельність населення, невдоволеного ситуацією в Україні.

Ситуацію у регіоні місцеві жителі сприймають як неблагополучну. Переважна більшість опитаних мешканців Одеської області (67,6%) вважає соціально-економічну ситуацію у регіоні "поганою" або "скоріше поганою". На початку вересня аналогічний показник складав 62,9%. Тобто зростає частка тих, хто вважає ситуацію в області неблагополучною.

Опитування було проведено серед населення Одеської області віком від 18 років і старше. Вибіркова сукупність – багатоступенева випадкова, на останньому етапі - квотна. Метод проведення опитування - індивідуальне інтерв'ю "віч-на-віч" за місцем проживання респондента (на дому).

Вибірка, що репрезентує доросле населення Одеської області, складає 1000 респондентів. Вибірка є репрезентативною за основними демографічними ознаками. Статистична похибка не перевищує 3,0%.

Вибірка, що репрезентує доросле населення міста Одеси становить 400 респондентів. Вибірка є репрезентативною за основними демографічними ознаками. Статистична похибка не перевищує 5,0%.

Дослідження проведене на замовлення інформаційного агентства "Українські Новини".