Опитуванням у день виборів, як фіговим листком, хочуть прикрити сороміцькі плани, – Кацман

Політичний експерт та заслужений журналіст України Володимир Кацман Скріншот відео

Експерт поцікавився, де в Основному законі передбачене проведення "пробників референдумів"?

Опитування у день місцевих виборів – це марна затія, якою хочуть прикрити, як фіговим листом, сороміцькі плани на те, щоб "підтягти" цей захід як референдум.

Про це в ефірі ток-шоу "13" на телеканалі ZIK заявив політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман.

Гість ток-шоу, коментуючи проведення у день місцевих виборів, 25 жовтня, всенародного опитування із 5 запитаннями від президента України Володимира Зеленського, наголосив, що у день, коли відбувається волевиявлення, заборонена агітація у будь-якій формі, а членам партій заборонено впливати якимись діями чи заходами на перебіг голосування на дільницях і біля них. Експерт акцентував, що про це ідеться у чинному законодавстві.

Новини за темою: Зеленський пояснив, для чого йому потрібне загальнонаціональне опитування

"Це марна затія, якою хочуть прикрити, як листом фіговим, хочуть прикрити якесь сороміцьке місце, хочуть прикрити сороміцькі плани на те, щоб підтягти це як референдум. Як там сказав Стефанчук? "Пробник референдуму". Що це за "пробник"? Де це в Конституції?" – риторично поцікавився Володимир Кацман.

Гість студії зауважив, що чинна влада, маючи всі повноваження, могла або "розморозити" старі законопроєкти про референдуми, або ж ухвалити нові закони.

"У нас в 1991 році були ухвалені закони про референдум всеукраїнський та про референдуми місцеві. Дію втратили в 2003-му спочатку, а потім в 2008-му. Це "заморожені" Конституційним судом закони. Треба було їх або "розморозити", або ухвалити нові закони про референдум", – сказав Володимир Кацман.

Нагадаємо, раніше повідомляли, що в Окружний адміністративний суд Києва надійшов позов від жителя Івано-Франківської області з проханням визнати незаконним проведення всеукраїнського опитування за ініціативою президента Володимира Зеленського. 

23 жовтня стало відомо, що Окружний адміністративний суд міста Києва завершив розгляд справи щодо визнання протиправним оголошення президента Володимира Зеленського про проведення всенародного опитування громадської думки 25 жовтня 2020 року на виборчих дільницях та відмовив позивачу у задоволенні вимог.

Додамо, як заявив заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко, правоохоронці можуть кваліфікувати псування бюлетенів з всеукраїнського опитування президента Володимира Зеленського як дрібне хуліганство. Покарати можуть, якщо громадянин порве бюлетень.