live

Опубліковано записи розмов, як Керрі і Байден наказали Порошенку звільнити Шокіна

Петро Порошенко Фото з відкритих джерел

Позафракційний нардеп Андрій Деркач опублікував кілька аудіозаписів розмов президента Петра Порошенка з віцепрезидентом США Джо Байденом і главою держдепу Джоном Керрі.

Це сталося на сьогоднішній пресконференції Деркача, яку транслює телеканал "112 Україна", повідомляє "Страна".

Там вони обговорюють, зокрема, відставку генпрокурора Віктора Шокіна. Про неї йдеться на записі розмови Порошенка і Керрі від 3 грудня 2015 року.

"Хотів би закликати вас розглянути можливість вирішення проблеми заміни генерального прокурора Шокіна, оскільки він, на мій погляд, заблокував реформу очищення генпрокуратури", - сказав Керрі.

При цьому міністр закордонних справ США посилається на "стурбованість" віцепрезидента Джо Байдена.

Далі наводиться запис розмови Байдена і Порошенка від 22 березня 2016 року, тобто за чотири дні до зняття Шокіна в Раді.

"У випадку, якщо у вас буде новий уряд і новий генеральний прокурор, я буду готовий до публічного підписання зобов'язань на 1 мільярд доларів", - зазначив Байден.

"Надзвичайно сильна мотивація. Одним з можливих кандидатів на цю посаду був лідер моєї фракції Луценко", - відповів Порошенко.

Правда, видно, що він чекає остаточної відмашки від Байдена.

"Якщо ви вважаєте, що політично мотивована персона не зовсім підходить, з вашої точки зору, я відкликаю свою пропозицію. Ніхто не знає, що я буду пропонувати Луценка", - пояснив президент.

Нагадаємо, нещодавно з'явилися аудіозаписи розмов Байдена і Порошенка, де п'ятий український президент похвалився перед віцепрезидентом США Джо Байденом, що підняв комунальні тарифи на 100% - навіть вище, ніж вимагав МВФ.

Loading...