"Опозиційна платформа - За життя": Зеленський ігнорує порушення прав мільйонів громадян України на Донбасі, але захищає право на вільне переміщення жителів Косова

Пресслужба "Опозиційної платформи - За життя"

Заступник міністра закордонних справ Василь Боднар в інтерв'ю албанському телеканалу RTV Ora заявив, що Україна визнала паспорти самопроголошеної держави Косово, більш того, вважає це кроком до визнання його незалежності. 

"Опозиційна платформа - За життя" рішуче засуджує системну політику щодо визнання незалежності самопроголошеної республіки Косово. Про це йдеться в заяві політсили.

Наводимо її текст дослівно:

Заявляємо, що повну відповідальність за ці дії несе президент Зеленський, який, відповідно до статті 106 Конституції України, здійснює керівництво зовнішньополітичною діяльністю держави.

Рішення МЗС України легітимізувати паспорти цього силою відколотого від Сербії регіону внаслідок збройної агресії Сполучених Штатів Америки та бомбардування мирних міст літаками НАТО, що здійснювалися без відповідного рішення Ради Безпеки ООН, ясно показує, що наша влада не тільки в усьому слухається своїх західних кураторів, а й охоче переймає звичні для них подвійні стандарти, коли мова йде про розв'язання міжнародних проблем.

У 1999 році інтервенція НАТО проти Югославії, що суперечила базовим нормам міжнародного права, призвела до того, що братський сербський народ позбавили історично і духовно вкрай важливого для нього регіону.

Зеленський і його оточення не замислюються над тим, яким плювком в обличчя жителям Донбасу, позбавленим своїх конституційних прав, у тому числі права на вільне переміщення всередині України, стає активний захист українською владою права жителів Косово на свободу переміщення.

Багато років Україна послідовно не визнавала відділення Косово і Метохії. І ось зараз керівництво МЗС не просто натякає на зміну позиції, а робить реальні кроки для цього. Аніскільки не замислюючись не тільки про негативний вплив таких дій на відносини з Белградом, а й про їх наслідки для відновлення територіальної цілісності нашої країни.

"Опозиційна платформа - За життя" вимагає відмовитися від сервільної авантюри в нашій зовнішній політиці та відправити у відставку міністра закордонних справ Дмитра Кулебу, що реалізує цей злочинний курс.