"Опозиційна платформа - За життя": За проведення незаконного "загальнонаціонального опитування" винні мають бути притягнуті до кримінальної відповідальності

Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

За проведення незаконного "загальнонаціонального опитування", що суперечить Конституції та Виборчому кодексу, винні мають бути притягнуті до кримінальної відповідальності. Це випливає із заяви "Опозиційної платформи - За життя", яку оприлюднено на сайті політсили.

Наводимо її текст дослівно:

Офіційне інтернет-представництво Президента України, прикриваючись тезою про те, що зміст політики в державі повинен визначати народ, щосили анонсує нову ініціативу Президента Зеленського – "загальнонаціональне опитування", підносячи його як форму нібито безпосередньої демократії. Реалізувати цю ініціативу планується 25 жовтня 2020 року, в день проведення місцевих виборів.

У цьому зв'язку "Опозиційна платформа - За життя" заявляє, що запропонована Президентом Зеленським "форма демократії" не передбачена ні Конституцією, ні законами України. Це означає, що українське законодавство не містить ні механізмів фінансування такого "опитування", ні можливостей для використання його результатів. Отже, ніяких юридичних наслідків подібного "загальнонаціонального опитування", далекого від реальної демократії, не може бути в принципі.

Намагаючись виправдати бездумну і свідомо провальну ініціативу свого лідера, деякі політики зі "Слуги народу" поспішили заявити, що опитування виборців паралельно з екзитполом проводитиме якась громадська організація, а профінансують цей сумнівний захід меценати "українського походження".

"Опозиційна платформа - За життя" заявляє, що намір влади провести так зване загальнонаціональне опитування в день виборів є грубим порушенням виборчого законодавства, яке не допускає суміщення процедури виборів з іншими процедурами, безпосередньо не пов'язаними з виборами. А будь-яке протиправне втручання кого б то не було у виборчий процес прямо заборонено статтями 12, 21 Виборчого кодексу України.

Саме ж здійснення під егідою глави держави не передбаченого українським законодавством заходу, та ще й за гроші невідомих "меценатів" і з залученням як "волонтерів" сумнівних організацій, свідчить про злочинне порушення не лише виборчого, а й антикорупційного законодавства як самим В. Зеленським, так і організаторами цього псевдоопитування.

Нагадуємо гаранту дотримання Конституції, що повноваження Президента України чітко прописані в Конституції України, їх перелік є вичерпним і, як неодноразово роз'яснював Конституційний Суд України у своїх рішеннях, розширеному тлумаченню не підлягає. Передбачені ж пунктом 31 статті 106 Конституції України "інші повноваження", які може здійснювати Президент, також повинні бути визначені виключно Основним Законом. Іншими словами, Президент може робити лише те, що йому прямо дозволено Конституцією України, і нічого понад те. Крім того, Закон України "Про джерела фінансування органів державної влади" встановлює, що Президент здійснює свою діяльність виключно за рахунок бюджетного фінансування, а значить, ніякі приватні "меценати" і "громадські організації" не вправі оплачувати будь-які президентські ініціативи.

Відповідно до Конституції України до компетенції В. Зеленського не входять оголошення та організація проведення "опитувань" українських громадян з яких би то не було питань державного життя. А залучення для реалізації псевдослужбових ініціатив керівника української держави стороннього приватного капіталу свідчить про протиправний корупційний вплив третіх осіб на українську політику та особисто Президента України.

"Опозиційна платформа - За життя" попереджає, що, якщо ініціатива Президента України про проведення незаконного "загальнонаціонального опитування" буде реалізована 25 жовтня 2020 року, ми звернемося до правоохоронних органів з вимогою притягнути до кримінальної відповідальності всіх осіб, причетних до організації, проведення та фінансування цього незаконного так званого загальнонаціонального опитування.