"Опозиційна платформа - За життя": Провал переговорів у Берліні - закономірний результат брехні і маніпуляцій української влади

Нормандська зустріч Пресслужба "Опозиційної платформи – За життя"

Провал недавніх переговорів політичних радників лідерів країн "нормандської четвірки" у Берліні - закономірний результат брехні і маніпуляцій української влади. Про це йдеться в заяві "Опозиційної платформи - За життя", яку розміщено на сайті політсили.

Наводимо її текст дослівно:

Спроба Зеленського та його оточення провести чергову "зустріч заради зустрічі" без виконання домовленостей, досягнутих 9 грудня в Парижі на зустрічі лідерів держав "нормандської четвірки", призвела до гучного провалу.

Цілком очевидно, що зрив цих переговорів стався з вини української сторони, а саме – через систематичну брехню, маніпуляції і пересмикування.

10 вересня офіційний Київ зірвав інспекцію біля населеного пункту Шуми через "постійну зміну запитів російської сторони". Але в документах, опублікованих ЗМІ за підсумками зустрічі в Берліні, є тільки одна вимога: "до 18 вересня 2020 року виконання рішень ТКГ від 09 вересня 2020 року про спільне з представниками ОРДЛО в СЦКК обстеження інженерних укріплень Збройних сил України в районі населеного пункту Шуми". Отже, для зриву інспекції, що має ключове значення для збереження перемир'я, українська влада пішла на пряму брехню.

Фантазіями в Донецьку називають і заяви про те, що досягнута домовленість про обмін утримуваними особами у форматі "100 на 100". В ОРДО підкреслюють, що обмін дійсно обговорюється контактною групою, але він блокується з боку України.

Позиція представників ОРДЛО категорична і безапеляційна: прогрес у переговорах щодо Донбасу, в тому числі щодо нового обміну утримуваними особами, неможливий без перегляду Києвом постанови "Про місцеві вибори", прийнятої 15 липня.  В ОРДО заявили: "Київ як і раніше не скасував постанову Верховної Ради про місцеві вибори, пункт четвертий якої йде врозріз з Мінськими угодами. Хоча ми регулярно, буквально при кожному випадку спілкування в рамках Контактної групи, позначаємо представникам України нашу принципову позицію: без скасування або внесення поправок до даної постанови для усунення протиріччя Мінським домовленостям неможливий прогрес ні по одному напрямку роботи відповідно до цих самих Мінських домовленостей".

Але куди більш цинічною виявилася чергова його брехлива заява, що прозвучала під час офіційного візиту Президента Зеленського до Австрії, про те, що всі лідери країн "нормандського формату" підтверджують готовність до зустрічі. Реакція російської сторони не змусила себе чекати - в МЗС РФ слова Зеленського дипломатично назвали неправдою. "Я скажу, що це неправда. І на переговорах радників і політрадників у Берліні минулої п'ятниці Дмитро Миколайович Козак чітко сказав, що підстав для проведення нового саміту поки немає",- заявив заступник голови МЗС РФ Андрій Руденко.

Враховуючи систематичну дезінформацію, яку проводять Зеленський і його оточення щодо учасників переговорів у "нормандському форматі", вже не можна говорити про просту відсутність політичної волі. Йдеться про цинічний, спланований обман, спрямований на затягування ситуації і збереження своєї влади.

Прямим доказом цьому служить оприлюднений ЗМІ документ про підсумки наради в Берліні 11 вересня – "спільні узгоджені підсумки наради радників N4, уповноважених представників міністерств закордонних справ N4 і представників ОБСЄ". Враховуючи те, що жоден з наріжних принципів, про які говорить офіційний Київ, включаючи негайні заходи щодо стабілізації ситуації в зоні конфлікту, не був узгоджений, можна стверджувати, що вина за провал переговорів у Берліні повністю лежить на українській стороні, а влада цинічно бреше своїм громадянам як про хід переговорів, так і про їх підсумки.

"Опозиційна платформа - За життя" заявляє, що домовленості, замішані на брехні і маніпуляціях, не можуть принести мир в нашу країну. Це все краще розуміють учасники "нормандського формату", які відмовляються підтримувати окремі пропозиції української сторони або вимагають визначення конкретних термінів.

Заявляємо, що численні систематичні брехливі заяви Зеленського та його оточення суперечать національним інтересам України та свідчать про умисний зрив процесу мирного врегулювання на Сході України.

Ми закликаємо громадян України відмовити політичним брехунам у своїй підтримці, продемонструвати світовій спільноті, що народ України не має нічого спільного з цими маніпуляторами і фальсифікаторами, які обдурили очікування українського народу, не роблять нічого для припинення конфлікту на Сході України, позбавляють українських громадян їх конституційних прав і танцюють під дудку своїх вчорашніх опонентів і супротивників.