"Опозиційна платформа - За життя": Експериментами з адміністративно-територіальним поділом Зе-влада веде країну до хаосу і катастрофи

"Опозиційна платформа - За життя"

Експериментами з адміністративно-територіальним поділом чинна влада веде країну до хаосу і катастрофи. Про це йдеться в заяві "Опозиційної платформи - За життя", яку опубліковано на офіційному сайті партії.

Наводимо її дослівно:

Комітет парламенту з питань організації державної влади, місцевого самоврядування та регіонального розвитку підтримав ініціативу уряду Д.Шмигаля про примусове скорочення районів. Слухняні "слуги" під окрики з уряду і Офісу Президента рекомендували Верховній Раді прийняти проєкт постанови № 3650 про створення і ліквідацію районів. Намагаючись уникнути краху на місцевих виборах, влада робить відчайдушну спробу адміністративним способом вплинути на волевиявлення громадян. Навіть якщо ціною цього буде управлінський хаос і національна катастрофа.

За часів Володимира Зеленського децентралізація з демократичного процесу остаточно перетворилася в інструмент переділу влади і власності. Зе-команда привласнила собі право без урахування думки громадян визначати їх долю. Засновувати або знищувати територіальні громади та райони, які населені пункти туди включати, де розміщувати адміністративні центри - все це вирішують не люди на місцях, а київські чиновники, які намагаються за всіляку ціну забезпечити перемогу на виборах нової партії влади.

Повністю збанкрутілу і таку, що не справляється з управлінням країною владу не хвилює, як будуть жити громадяни в цих поспіх нарізаних адміністративних одиницях. Їх не цікавить, як люди будуть добиратися до лікарні, чи зможуть вони подати скаргу в суд або заяву в поліцію. "Землемірів" від влади не лякає, що результатом непродуманого, волюнтаристського перекроювання районів стане управлінський хаос і криза системи соціального забезпечення, недоступність адміністративних послуг для громадян, розгул рейдерства і переділ власності. Їх абсолютно не турбує, що в період епідемії і кризи тисячі лікарів, вчителів, поліцейських можуть втратити роботу.

Зе-влада просто скидає на місцеве самоврядування всі соціальні зобов'язання, але методично урізує субвенції та інвестиції в розвиток територій. Проблеми і стурбованість громадян влада ігнорує і не бажає рахуватися з масовими протестами людей, незгодних з безвідповідальним і бездумним перекроюванням територій.

Влада без тіні сумніву нарізає нові райони в Донецькій і Луганській областях, хоча згідно з Мінськими угодами новий адміністративний устрій цих територій має стати предметом переговорів. І цей крок української влади може остаточно завести в глухий кут мирний процес з врегулювання ситуації на Донбасі.

Все, що рухає Зе-командою - це страх програти місцеві вибори, бажання швидше перекроїти карту України і прибрати до рук ресурси місцевих рад. Вони хочуть зайняти зручну позицію в стороні - ні за що не відповідати, але все контролювати.

"Опозиційна платформа - За життя" вимагає зупинити це чиновницьке свавілля і перекроювання громад і районів на догоду політичним розрахункам влади. Наша вимога - зняти Постанову № 3650 про створення і ліквідацію районів з порядку денного роботи парламенту. Життя і благополуччя людей не можна приносити в жертву партійним амбіціям і політичній кон'юнктурі.

Децентралізація повинна вирішити проблеми людей, а не посилювати економічну кризу і розруху в країні. В першу чергу необхідно внести зміни до Конституції України, розширити повноваження місцевого самоврядування та забезпечити реінтеграцію Донбасу. За рахунок перегляду Податкового і Бюджетного Кодексу створити надійну фінансову базу місцевого самоврядування. Гарантувати право регіонів впливати на формування державного бюджету. Прийняти закон про місцеві референдуми та плебісцити. Надати право людям висловити свою думку про формування районів та громад і тільки після цього проводити адміністративно-територіальну реформу з урахуванням думки громадян.

Кожен громадянин України вже зрозумів, як нинішня влада ставиться до його думки і його інтересах. Влада отримає свою оцінку на виборах і ніякі адміністративні махінації її не врятують. А за чиновницьке свавілля доведеться відповідати і це буде не тільки політична відповідальність!