"Опозиційна платформа - За життя": Дискримінацію російськомовних українців необхідно припинити

"Опозиційна платформа - За життя"

Дискримінацію російськомовних українців необхідно припинити. Про це йдеться в заяві "Опозиційної платформи - За життя", повідомляє пресслужба політсили.

Наводимо текст заяви дослівно:

Право говорити, вчитися і отримувати інформацію рідною мовою - невід'ємні природні права кожної людини. У демократичній державі їх забезпечення є обов'язком для влади. Але в Україні Зеленського в основі мовної та культурної політики знаходяться не права і Конституція, а націоналістичні догми та забаганка чиновника.

Сьогодні, за даними соціологічних досліджень в Україні, 54% громадян постійно говорять російською мовою або використовують її в побуті нарівні з українською. Але провідний член Зе-команди Олексій Данілов вважає, що другою мовою в Україні повинна бути не російська, а англійська. Про це він заявив в інтерв'ю одному з українських ЗМІ. Причому використання англійської мови для українських громадян він вважає обов'язковим. Мабуть, щоб легше було розуміти бажання кредиторів і нових господарів українських підприємств і землі.

Позиція Данілова - свідоцтво відверто антидемократичної та дискримінаційної політики, яку нинішня влада проводить стосовно російськомовних громадян України. На виборах Володимир Зеленський обіцяв "не утискати" російську мову. Президент Зеленський був готовий скасувати мовну дискримінацію і забезпечити права російськомовних громадян. Ще влітку 2019 року допускав особливий статус російської мови для Донецька і Луганська. Але сьогодні тиск на російську мову тільки посилюється. Прийняті Зе-командою і підписані президентом Зеленським закони перетворюють українців, які говорять російською, в людей другого сорту.

"Опозиційна платформа - За життя" вимагає припинити мовну дискримінацію. Забезпечити мовні та культурні права російськомовних українських громадян. Внести зміни до законодавства, щоб гарантувати право вільно використовувати російську та мови інших національних громад в культурному і громадському житті України. Забезпечити право отримувати освіту російською мовою для дітей за бажанням їхніх батьків. Припинити політику примусу, штрафів та покарань у мовній і культурній політиці.

Адже не Данілову або першому-ліпшому чиновнику вирішувати, якими мовами спілкуватися громадянам України. Державні службовці зобов'язані дотримуватися Конституції, а не нав'язувати свої фантазії та догми, користуючись службовим становищем.

Наша політична сила вже внесла до парламенту проєкти Законів у мовній, гуманітарній та освітній сферах, які відновлять права російськомовних українців і представників інших національних громад. Ми будемо домагатися їх прийняття, проведення гармонійної та демократичної мовної політики в Україні.

Забезпечення прав російськомовних українських громадян - вимога Конституції!