"Опозиційна платформа – За життя" заявляє про системне порушення Регламенту Верховної Ради ІХ скликання

Пресслужба "Опозиційної платформи – За життя"

У "Опозиційній платформі – За життя" заявляють про системне ігнорування законопроєктів, поданих народними депутатами від політсили. Про це пише пресслужба партії.

Як зазначається, парламентська фракція ОПЗЖ підготувала низку законодавчих ініціатив, спрямованих на досягнення миру, подолання бідності, розвиток економіки і соціальної сфери, проведення справедливої тарифної політики. Проте вони місяцями не розглядаються Верховною Радою, що є грубим порушенням Регламенту.

Вже більше року керівництвом парламенту ігноруються законопроєкти, спрямовані на соціальний захист громадян:

  • №1116 "Про внесення змін до деяких законів щодо скасування негативних положень "пенсійної реформи" та відновлення порушених прав громадян на виконання рішення Конституційного Суду України";
  • №1117 "Про внесення змін до деяких законів щодо відновлення належних соціальних гарантій громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на виконання рішення Конституційного Суду України";
  • №1118 "Про внесення змін до деяких законів щодо відновлення існуючих раніше прав і свобод ветеранів війни, ветеранів праці, дітей війни та жертв нацистських переслідувань";
  • №2085 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо посилення соціальних гарантій дітей та сімей з дітьми";
  • №2087 "Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту громадян від негативних наслідків підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги".

ОПЗЖ відстояла у Конституційному Суді права людей. Відповідним категоріям громадян рішеннями суду було повернуто пільги та виплати, незаконно відібрані минулим режимом. Але законопроєкти, спрямовані на забезпечення виконання рішень КС, вже 8 місяців поспіль не вносяться до порядку денного Верховної Ради. Це, зокрема, такі законодавчі ініціативи:

  • №3051 "Про забезпечення виконання рішень Конституційного Суду України у сфері соціального захисту населення";
  • №3053 "Про внесення змін до деяких законів України щодо дострокового виходу на пенсію";
  • №3054 "Про внесення змін до деяких законів України щодо поліпшення умов призначення пенсій".

Такий актуальний наразі проєкт Постанови №3140 "Про невідкладні заходи щодо недопущення знищення системи охорони здоров'я України" не розглядається 7 місяців.

А щодо законопроєкту №3811 "Про внесення змін до Податкового кодексу щодо захисту соціально незахищених верств населення від надмірного оподаткування" досі немає висновку Головного науково-експертного управління і головного Комітету (який очолює представник "Слуги народу"), що також є порушенням Регламенту.

В ОПЗЖ наполягають на внесенні змін до Регламенту роботи Верховної Ради, які передбачають квотний принцип внесення законопроєктів. "Опозиційна платформа – За життя" є другою за чисельністю фракцією у парламенті і єдиною справжньою опозиційною силою в Україні.