live

ОП про введення надзвичайного стану: Уряд не готовий зупинити більшу частину економіки України

Фото з відкритих джерел

Водночас заступниця голови ОП не виключила, що динаміка поширення коронавірусу в Україні може змінитись за кілька днів

В Офісі президента пояснили, чому в Україні не можуть ввести надзвичайний стан у зв'язку з поширенням коронавірусу. Про це розповіла заступниця голови Офісу президента Юлія Ковалів в ефірі програми "Свобода слова".

За її словами, уряд не готовий зупинити більшу частину економіки України.

"Коли ми говоримо про надзвичайний стан, 70% нашої екпортної виручки - аграрії та металурги. Чи можна їх зупинити? Звичайно ні! Чи можна зупинити критичну інфраструктуру? Ні! Ми не можемо зупинити агарний сектор, це означає, що не можемо зупинити постачальників насіння, техніки і палива, добрив. Якщо йти за такою логікою, зрозуміємо, що ми не можемо зупинити більшу частину економіки. Адже не може працювати металургійний завод без коксу, без транспорту. Ми не можемо порвати в один момент всі ланцюжкі, які працюють", - заявила Ковалів.

Водночас заступниця голови ОП не виключила, що динаміка поширення коронавірусу в Україні може змінитись за кілька днів.

"На сьогодні з тією динамікою з коронавірусом підстав введення надзвичайного стану немає. Звичайно, що ситуація може змінитись. На сьогодні динаміка буде видна протягом наступних кількох днів чи, можливо, тижня", - додала Ковалів.

Нагадаємо, з 12 березня в Україні почали діяти введені Кабінетом міністрів України обмеження через коронавірус. Вони передбачають закриття закладів, заборону масових зібрань понад 200 осіб, закриття авіасполучення з деякими країнами.

У країні тимчасово не працює метрополітен та громадський транспорт. Також влада має намір ввести комендантську годину.
Loading...