Олена Лукаш: Влада стоїть перед МВФ у лакейській позі

Олена Лукаш Скріншот відео

Україна отримає близько 50 млрд грн кредиту, а дефіцит бюджету становить 75 млрд грн, акцентувала юристка

Цього року Україна має віддати 17 млрд дол., а це кожна третя гривня українського бюджету.

Про це в ефірі ток-шоу "19" на телеканалі ZIK заявила юристка Олена Лукаш.

Олена Лукаш заявила, що умови меморандуму із МВФ мають стати публічними. Юристка назвала низку негативних наслідків, до яких призведе виконання умов співпраці з МВФ, як-от: підвищення пенсійного віку, закриття шкіл, створення "ручних" судів, багаторазове зростання тарифів тощо.

"На жаль, зараз ця програма владою приховується. Що ж ми отримуємо натомість, здаючи практично все? Ми отримуємо, напевно, близько 3,5 млрд в цьому році. Для початку нам обіцяють 1,9 млрд дол., це приблизно 50 млрд грн. Так ось, 50 млрд – звучить сума як велика як для окремої людини, але вже зараз бюджетний дефіцит становить 75 млрд", – зауважила Олена Лукаш.

Новини за темою: Дадуть не стільки, скільки бажала українська влада: Розенко про транш МВФ

Гостя студії наголосила, що у неї немає жодних питань до МВФ, адже це не "добрі дяді" і не меценати, а "акули бізнесу" та "економічні вбивці". Натомість, каже вона, виникають питання до керівництва нашої держави, яке стоїть перед МВФ у "лакейській позі, на колінах", оскільки вирішило не реструктуризувати борги перед зовнішніми кредиторами. Олена Лукаш акцентувала, що цього року Україна має віддати 17 млрд дол., а це кожна третя гривня українського бюджету.

Раніше повідомляли, що Міжнародний валютний фонд і влада України досягли угоди (Staff Level Agreement) про нову програму співпраці Stand By.

Нагадаємо, міністр фінансів Сергій Марченко повідомив, що Міжнародний валютний фонд вже 5 червня може провести засідання за кредитною програмою для України.

Loading...