Олександр Попов: Наша команда зможе побудувати 17 станцій метро

Олександр Попов Фото з відкритих джерел

Коли в мерію повернеться професійна команда, план будівництва метро буде відновлений і реалізований у короткі терміни. Про це заявив кандидат у мери Києва від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Олександр Попов під час інспекції столичного метро, передає пресслужба політсили.

"Розвиток київського метрополітену – це ключове питання, яке може вирішити транспортну проблему міста. Тільки так можна створити зручну для киян транспортну інфраструктуру й одночасно розвантажити від транспорту вулиці Києва. У останні сім років міська влада повністю закинула план розвитку метро, ​​але після виборів і зміни керівництва міста ми відновимо його реалізацію", – заявив Олександр Попов.

Кандидат у мери Києва від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ нагадав, що в період його керівництва в КМДА (2010-14 роки) був розроблений і прийнятий детальний план будівництва метро, ​​згідно з яким до 2025 року мали побудовати 23 станції.

Згідно з цим планом, з 2010 по 2013 роки були запущені шість станцій метро: "Васильківська", "Деміївська", "Голосіївська", "Виставковий центр", "Іподром" і "Теремки". Також він включав в себе будівництво четвертої гілки метро – з Троєщини до аеропорту "Жуляни", п'ятої – лівобережної – гілки метро (з Троєщини до Дарницького вокзалу), відкриття станції "Львівська брама" та двох станцій метро в бік Виноградаря. Крім того, Святошинсько-Броварську лінію мали продовжити від "Академмістечка" до "Новобіличів".

"Але з 2014 року жодної станції метро в Києві не побудовано. Нинішня міська влада навіть не в змозі підтримувати працездатність метрополітену в його нинішньому вигляді. У 2012 році ми уклали договір з японською стороною та заводом у Кременчуці про модернізацію рухомого складу метро та за півтора року оновили 135 вагонів. Залишалося ще 50 вагонів, і вони до цих пір не модернізовані", – розповів Олександр Попов.

"Ще однієї п'ятирічки ігнорування владою транспортних проблем Києв не витримає. Коли в мерію повернеться професійна команда, коли в Київраді буде наша фракція, план будівництва метро буде відновлений у першу чергу", – резюмував кандидат у мери Києва від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ.