Обмежувати волевиявлення частини українського народу – це антидемократичне рішення, – Лазарєв

Телеканал ZIK

Влада зробила деструктивний крок, переконаний політолог

Обмежувати волевиявлення частини українського народу – антидемократично, такий крок є деструктивним, він потягне за собою низку проблем.

Про це в ефірі ток-шоу "17" на телеканалі ZIK заявив політолог Олександр Лазарєв.

Експерт прокоментував рішення ЦВК щодо скасування місцевих виборів в окремих територіальних громадах Донецької та Луганської областей.

"Тут є тонка грань – грань ідіотизму і можливості переступу закону. Тобто фактично антиправове рішення, коли обмежують, антидемократичне рішення - обмежувати волевиявлення частини українського народу тільки через те (я не говорю зараз про офіційну аргументацію, вона будь-яка може бути), що там немає електоральних симпатій "Слуги народу", це антидемократія. Чому? Дивіться, все дуже логічно. Люди, які голосували з південного сходу за Зеленського, за "Слугу народу", вони, дійсно, хотіли, насамперед, миру і стабілізації економічного становища країни. Зараз вони масово, за електоральними підрахунками, показують підтримку Віктора Медведчука і "Опозиційної платформи – За життя". Про що йдеться? Зрозуміло, на місцевих виборах вони теж підтримають. В інших регіонах південного сходу люди, які, наприклад, голосували за нові обличчя, за нову політику, за посадку Порошенка, починають підтримувати партію Шарія. Мені цікаво, вони теж там будуть обмежувати чи як? Цей крок, який вони зробили, дуже деструктивний з точки зору довгострокової перспективи. Він тактично може щось вирішити для них, але далі викличе масу проблем", – сказав Олександр Лазарєв.

Новини за темою: Місцеві вибори в Україні: ЦВК почала формувати тервиборчкоми

Нагадаємо, до переліку громад, у яких, на думку ЦВК, неможливо провести перші вибори депутатів та голів 25 жовтня 2020 року, віднесено 10 сільських, селищних, міських територіальних громад Бахмутського, Волноваського, Маріупольського та Покровського районів Донецької області, 8 — Сєвєродонецького і Щастинського районів Луганської області, а також частину виборчих дільниць Новоайдарської селищної громади Щастинського району Луганської області.

У КВУ заявили, що законних підстав не проводити місцеві вибори у Луганській області немає.

Loading...