live

НЗФ використовують загрозу коронавірусу для ескалації ситуації на Донбасі, - МЗС

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба

Фото з відкритих джерел

МЗС закликає РФ припинити агресію проти України та забезпечити повний і безперешкодний доступ до тимчасово окупованих територій

У Міністерстві закордонних справ України заявили, що незаконні збройні формування сприймають глобальну загрозу коронавірусу COVID-19, як сприятливий час для ескалації. Про це повідомляє пресслужба МЗС.

"Разом з нашими партнерами по Нормандському формату - Німеччиною та Францією - ми закликаємо РФ, як сторону міжнародного збройного конфлікту, негайно виконати свої безпекові зобов'язання за Мінськими домовленостями, зокрема забезпечити стале припинення вогню на Донбасі. Ми розглядаємо цей крок не лише як необхідну передумову для прогресу на інших напрямках мирного процесу, але й як важливий елемент глобальних зусиль з протидії поширенню COVID-19, у дусі мирних закликів Генерального секретаря ООН", - зазначили у відомстві.

Згідно з зобов'язання за Мінськими домовленостями, Росія повинна забезпечити повний і безперешкодний доступ до тимчасово окупованих територій України, у тому числі до ділянки українсько-російського державного кордону.

"Закликаємо РФ забезпечити у повному обсязі право на життя та доступ до медичного забезпечення українців, забезпечити безперешкодний та безпечний доступ представників моніторингових місій та Міжнародного комітету Червоного Хреста, а також українських лікарів до населення тимчасово окупованих територій з метою проведення кваліфікованого медичного обстеження.

Замість показних і розрахованих на відбілювання власної репутації дій, Росія мала б здійснити крок, здатний по-справжньому допомогти міжнародній боротьбі зі смертельним вірусом, - припинити агресію проти України", - резюмували у міністерстві.

Нагадаємо, за минулу добу, 31 березня, незаконні збройні формування 14 разів обстріляли позиції Об'єднаних сил із забороненої Мінськими домовленостями зброї, внаслідок чого один український боєць загинув, ще двоє зазнали поранень, один військовий отримав мінно-вибухову травму.

Раніше повідомлялося, що Німеччина і Франція зробили спільну заяву, про те, що вони стурбовані перешкоджанню на Донбасі роботі спостерігачів ОБСЄ під прикриттям пандемії коронавірусу.

Loading...