Новий глава "Укрзалізниці" розповів, що хоче змінити в компанії

Володимир Жмак Фото з відкритих джерел

Посадовець має намір розділити УЗ на чотири бізнес-одиниці

Новопризначений керівник "Укрзалізниці" Володимир Жмак розповів, що хоче реформувати компанію та розділити її на чотири бізнес-одиниці. Про це він повідомив в інтерв'ю "Ліга.Бізнес"

За словами Жмака, він має намір розділити УЗ на чотири бізнес-одиниці:

  • вантажні перевезення,
  • пасажирські перевезення,
  • інфраструктура,
  • контейнерні перевезення.

"Я хочу виділити в "Укрзалізниці" чотири вертикально-інтегровані бізнес-одиниці, з окремими балансами, які здатні порахувати свої доходи та збитки: це вантажні перевезення, пасажирські перевезення, інфраструктура, і моя новація - окремо вивести контейнерні перевезення", – зазначив він. 

Так, Володимир Жмак наголосив, що наразі контейнерні перевезення знаходяться в складі вантажних перевезень, однак це може бути окремим видом бізнесу.

Крім цього, очільник УЗ додав, що згодом ці бізнес-одиниці повинні перетворитися в окремі компанії в складі холдингу. Однак, для цього вони повинні мати все для здійснення своєї діяльності.

"У керівника вантажних перевезень повинні бути і локомотиви, і вагони. А не як зараз: він йде за локомотивами направо, а за вагонами - наліво", – пояснив він. 

Новини за темою: Відсьогодні потяги "Укрзалізниці" супроводжуватиме воєнізована охорона: Список

Загалом Жмак наголосив, що планує перетворити "Укрзалізницю" на прибуткову компанію, "але не стільки шляхом підвищення тарифів, як шляхом зниження вартості послуг".

Нагадаємо, напередодні, 26 серпня, Кабінет міністрів України схвалив призначення Володимира Жмака на посаду голови правління "Укрзалізниці".

Loading...