Нові одкровення Деркача про Байдена і Порошенка. Як це було

Андрій Деркач Інтерфакс-Україна

Сьогодні нардеп Андрій Деркач представив чергову порцію аудіокомпромату. Про це повідомляє "Страна.ua".

Цей депутат раніше публікував записи розмов президента Петра Порошенка і куратора України в Білому домі Джо Байдена. "Плівки" показують рівень зовнішнього управління Україною з боку США.

Так, із них стає зрозуміло, що американці в телефонному режимі вимагали в Порошенка зняти генпрокурора Віктора Шокіна, шантажуючи мільярдним кредитом від МВФ. Також вони висували умови щодо підвищення в Україні комунальних тарифів і лобіювали націоналізацію ПриватБанку. 

Порошенко і Байден відверто обговорювали введення американських "смотрящих" в українські державні відомства. А також із цих записів випливає, що саме Україна чотири роки тому засилала в Крим диверсантів, хоча потім це заперечувала. 

Зазначимо, що кримінальні справи за даними епізодами ДБР відкривати відмовляється. А на Банковій кажуть, що не хочуть втручатися в американські політичні розбірки. Деркач декларує, що своїми розслідуваннями викриває корупцію Демократичної партії США, до якої належить Байден.

Причому ці викриття, мабуть, мають підтримку в Трампа, який репостить їх у Twitter. При цьому США нещодавно наклали на Деркача санкції, які нардеп назвав "помстою демократів".

"Страна" простежила за новими одкровеннями депутата. 

12:10 Деркач заявив, що йому відмовили в американській візі, оскільки глава "Центру протидії корупції" Віталій Шабунін про це попросив в.о. посла США Христину Квін.

12:03  Деркач прокоментував санкції США проти нього. Він заявив, що введення санкцій проти нього проплатив з України якийсь олігарх, який був партнером Порошенка в енергопроєктах. Судячи з усього, натякає на Ахметова.

11:57 Деркач каже, що зупинити розслідування про розкрадання американської допомоги вимагав представник Держдепу США Джордж Кент.

Ось лист Кента на цей рахунок. 

Публікація нового компромату від Андрія Деркача Страна.ua

11:53 Гроші США йшли в Україну на тестування прокурорів, вони були спрямовані на створену в 2018 році компанію "Сайметрікс-Україна", основна діяльність якої - роздрібна торгівля. Кулик вважає, що це фірма для розкрадання грошей американської допомоги. 

11:49 Експрокурор Кулик розповідає про те, як в Генпркуратурі розкрадалася технічна допомога США. Мова про сім мільйонів доларів. Тільки мільйон із них освоїли "на фуршети і готелі".

"Освоювали" працівники ГПУ Віталій Касько та Поліна Чиж, яка зливала в американське посольство матеріали кримінальних справ

Це було за генпрокурора Рябошапки. 

11:39 Деркач показав схему грабунку українців на тарифах. Тіньова прибутковість від цих схем - 30 мільйонів доларів на рік. 

Вона вже описувалася. Надприбутки йшли за формулою "Роттердам+". По ній дороге вугілля закуповувалося в ПАР або Пенсільванії, що відбивалося на тарифах. В реальності ж паливо закуповувалося в "ЛДНР" або через російські фірми. 

Публікація нового компромату від Андрія Деркача Страна.ua

11:35  Наступна тема - як українців грабують на тарифах часів Порошенка. Деркач включає вже опубліковані плівки, де президент України хвалиться Байдену, що підвищив тарифи на 100%.

11:34  Нова бесіда - вже після відходу Байдена. 24 лютого 2017 року. Там Порошенко і Байден знову хвалять один одного. Поки нічого компрометуючого. 

Коротке резюме записів:

Деркач оприлюднив дві розмови Порошенка з Байденом, три розмови в листопаді 2016 року - вже після перемоги Трампа на виборах.

Байден і Порошенко демонструють дуже теплі відносини і занепокоєння стосовно поведінки Трампа щодо України.

Байден назвав Порошенка "батьком нації", а Трампа порівняв з собакою.

Порошенко просив Байдена підтримати тему безвізу з ЄС для України, яку можна було б "продати" українському народу.

11:33  Байден каже, що через 30 років діти співатимуть про Порошенка пісень. 

11:31  Байден запитує у Порошенка, про що вони говорили з новообраним президентом Трампом. Порошенко жартує, що похвалив йому адміністрацію Обами. Байден каже, що Трамп схожий на собаку, який хапає автомобіль, не розуміючи, як той їде і що всередині. Порошенко підсміюється. 

11:28 Байден говорить про те, що є труднощі з передачею справ по Україні новій адміністрації в Білому домі. Але він запевняє Порошенка, що все буде як і раніше. 

11:26  Почалися нові плівки Байдена-Порошенка. Перша датована 16 листопада 2016 року. Тобто це час обрання Трампа президентом. 

11:24  Деркач показує проводки "Буризми". 

Публікація нового компромату від Андрія Деркача Страна.ua

11:21  Платежі в США на користь сина Байдена сукупно склали більше 3 мільйонів 400 тисяч доларів. Гроші йшли з компанії Rosemont Seneca Boa на рахунки банку Morgan Stanley. 

Публікація нового компромату від Андрія Деркача Страна.ua

11:18 Також свідок заявляє, що схожим чином перераховувалися гроші експрезиденту Польщі Олександру Кваснєвському - мова про мільйон євро за "консультаційні послуги". 

11:14  Свідку відомо, що з листопада 2014 року по жовтень 2015 року проходили платежі однакових сум - 83 тисячі доларів на місяць - з рахунків "Буризми" на рахунок американської компанії Rosemont Seneca Boa. Це компанія, яка належала Хантеру Байдену. 

11:11 Гроші Злочевського заводилися в гривні на рахунки українських компаній, потім на підставі зовнішньоекономічних контрактів (фіктивних, судячи з усього) конвертувалися в долар. Після чого валюта перераховувалася на рахунки латвійської "дочки" ПриватБанку. 

11:08  Свідок із Латвії каже, що працював зі Злочевським з 2009 року. "В Україні Микола мав багато неврахованої готівки, мова про суму 10 мільйонів доларів щомісяця". Ці гроші переводилися в безнал за кордон за фіктивними контрактами. Суми йшли через банки Латвії. 

11:06 Про виведення грошей розповідатиме прокурор Костянтин Кулик. Він показує відео двох людей із закритими обличчями. Один з них громадянин Латвії. Він розповідає, як власник компанії Burisma Микола Злочевський, де працював син Байдена, відмивав гроші через офшори. 

11:05 Перша частина - документи про те, як гроші з України йшли на рахунки сім'ї Байденів. 

11:04  Сьогодні покажуть виведення з України мільярдів доларів на рахунки компанії сім'ї Байденів. Також будуть нові записи Байдена-Порошенка. Йтиметься і про корупцію в оборонці. 

11:01  Пресконференція розпочалася. Деркач каже, що санкції на нього наклали, щоб не допустити цієї пресконференції.

Loading...