Нові бюлетені потрібні владі для фальсифікації виборів, - Марчевський

Артем Марчевський Фото з відкритих джерел

Цього року українці вперше голосуватимуть за новою виборчою системою - пропорційною з відкритими списками. Нова виборча система тягне за собою і новий формат бюлетенів, в якому крім галочки навпроти обраної партії, потрібно буде вписати і номер кандидата від неї.

На думку керівника молодіжного крила ОПЗЖ Артема Марчевського, такі нововведення неефективні і призведуть до плутанини під час заповнення бюлетенів.

"Ця система адже прийшла до нас з Польщі. І там на минулих виборах, більше 20 відсотків бюлетенів було зіпсовано. Я думаю, що якщо в Польщі це 22%, то у нас це легко може бути 30-40% зіпсованих бюлетенів. Система складна. Її, на жаль, мало хто розуміє. Будуть допускатися помилки. Якщо ви за кандидата напишете цифру " 1 " - це буде недійсний бюлетень. Потрібно написати "0,1" і не вилазити за поля. Інакше це теж недійсний і зіпсований бюлетень " - вважає він.

Крім цього, Марчевський так само зазначив, що плутанина під час голосування - це один із способів влади сфальсифікувати вибори.

"Їм необхідно результати виборів на якусь користь змодерувати. Нова система голосування - це перша проблема. Друга проблема - це те, що вперше в країні були скасовані довідки про несудимість. Хто прийде тепер з кандидатів? Як їх розглядатимуть? Я підозрюю, що буде високий відсоток людей, яких потім потрібно буде відсівати через судимості, які вони приховали. Третя проблема - знову таки, вперше в історії країни, виборцям дозволили перереєструватися без будь-якої поважної причини. Таким чином, наприклад, в селищі Мангуш, зареєструвалися практично 2 тисячі військовослужбовців "Азова". Як вони будуть голосувати - велике питання " - розповів він.