НКРЕКП знизить плату за розподіл газу для тих, хто його не споживає

Фото з відкритих джерел

Запропонований проєкт змін зможуть ухвалити вже у березні після громадських обговорень

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, під час засідання 11 лютого схвалила проєкт зміни до Кодексу газорозподільних систем. Про це повідомляє РБК-Україна.

Як повідомив голова комісії Валерій Тарасюк, саму постанову ухвалять у березні після громадських обговорень.

Проєктом змін передбачається, що для нового побутового споживача або за умови відсутності споживання природного газу протягом усього попереднього газового року, річна замовлена потужність визначається Оператором ГРМ на рівні:

  • 39 куб. м - для об’єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується тільки для приготування їжі;
  • 126 куб. м - для об’єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується для підігріву води та приготування їжі;
  • 314 куб. м - для об’єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується комплексно, у тому числі для опалення.

Для тих споживачів, які споживали газ, річна замовлена потужність визначається Оператором ГРМ виходячи з фактичного обсягу споживання за минулий рік. У той же час ці обсяги не можуть бути меншими, ніж для тих, хто газу не споживав. Тобто мінімальні обсяги - 39 куб. м для плити, 126 куб. м - для підігріву води, 314 куб. м - для опалення.

Також зазначається, що плата за розподіл газу встановлена облгазами в середньому на рівні 1,20-1,30 грн на рік. Таким чином, власник порожньої квартири заплатить приблизно 50 грн на рік, а власник порожнього будинку - близько 400 грн.

Раніше голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв запропонував вимірювати споживання газу не в кубах, а в кілокалоріях.

Loading...