Німченко: Земельна політика команди Президента створює всі передумови для трансформації землі з матеріальної основи суверенітету в об'єкт використання і ставить Україну в становище "сервітутки"

Василь Німченко "Опозиційна платформа - За життя"

Земельна політика команди президента Володимира Зеленського створює всі передумови для трансформації землі з матеріальної основи суверенітету в об'єкт використання і ставить Україну в положення "сервітутки". Таку думку висловив народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя" Василь Німченко.

Текст його заяви опубліковано на сайті політсили. Наводимо його дослівно:

Як уже відомо, до Конституційного Суду України 29 вересня не з'явилися представники Президента, які є учасниками судового процесу за поданням 53 народних депутатів України щодо визнання неконституційним пролобійованого владою закону № 552-IX ‒ так званого закону про відкриття ринку землі як для резидентів України, так і для іноземних юридичних осіб.

Варто зауважити: відкласти розгляд справи можна лише у разі неявки з поважних причин учасників судового процесу. Тобто зараз, по суті, можна говорити про ігнорування виклику Конституційного Суду. Пропрацювавши дев’ять років суддею КСУ і заступником голови Суду, я жодного разу не бачив, щоб команда Президента так проігнорувала засідання. Безумовно, це відбулося не без відома глави держави, тому що до Суду не з'явилися два його представника, один з яких ‒ народний депутат, котрий був присутній на засіданні Верховної Ради, тобто він не на лікарняному. Проте закон чітко вказує: неявка можлива лише з поважних причин.

Тому вже можемо зробити висновки, що Офіс Президента намагається керувати Конституційним Судом, управляти його процедурами, а згодом й іншими діями Конституційного Суду.

По суті, йдеться про саботаж з боку команди Президента: його представники, діючи за змовою, порушуючи конституційні принципи і норми законів України, відмовилися з'явитися до Суду, не навівши жодного поважної причини неявки, тобто поставили Конституційний Суд перед фактом прямого впливу на ухвалення рішення, у такий спосіб перешкоджаючи діяльності КСУ щодо забезпечення верховенства Конституції України.

Хочу звернути увагу на те, що депутати від "Опозиційної платформи ‒ За життя" спільними зусиллями вже дечого досягли: не допустили виконання забаганок МВФ щодо продажу землі з 1 жовтня 2020 року та унеможливили продаж і передання іноземцям і кредиторам у власність землі обсягом 200 тис. гектарів в одні руки. Це, безумовно, є досягненням нашої партії. І ми продовжуємо захищати Український народ, виконуючи свою обіцянку і прагнучи перешкодити цинічному та протизаконному його пограбуванню. Ви пам'ятаєте наші поправки до законопроєкту про землю? Саме заради цього ми блокували трибуну ВР і зверталися до суспільства. І нас підтримали ‒ і інші політичні сили, і, найголовніше, народ України.

15 обласних рад і рада міста Києва звернулися до законодавчого органу із закликом: не робіть дурниць, не продавайте землю, це ж наше єдине природне джерело існування, національне багатство. Проте за командою з Банкової на це наплювали. Потопталися не по землі, а по душах і мрії наших людей жити краще, працюючи на своїй рідній землі. Зрештою, потопталися по Конституції, ігноруючи історичні надбання в боротьбі Українського народу за свою землю, за територію як основу української нації та суверенітету держави. Хочу нагадати слова Вітольда Павловича Фокіна, одного із найавторитетніших людей України, про те, що свідомість, гідність шахтарів, так само як і селян, ‒ це не вугільний чи дорожній пил, чоботом її не розітреш.

Саме тому ми і вирішили захищати не лише землю, народ України, а й Конституцію. У нашому конституційному поданні ми чітко і однозначно вказуємо: читайте історію, читайте Конституцію. У Декларації про державний суверенітет України зазначено, що земля є власністю Українського народу і матеріальною основою суверенітету, а територіальний суверенітет, як і суверенітет держави, забезпечується цілісністю і недоторканністю територій.

Варто також звернути увагу на те, що громадянам землю виділяють гектарами, а от продають її кубічними кілометрами разом із природними копалинами і водними ресурсами. По суті, йдеться про порушення територіального, економічного і політичного суверенітету, що знаходиться у прямому причинно-наслідковому зв'язку з розпадом держави. Ось проти чого виступає наша партія, яка звернулася до Конституційного Суду за захистом інтересів, прав і свобод Українського народу і територіальної цілісності держави Україна.

"Зелена" влада доведе до того, що Україна змушена буде вдатися до сервітуту. Наша держава, продавши землю, змушена буде звертатися до нового власника (який скупив частину територій) за дозволом на доступ до моря, до річки, до кордону та інших об'єктів життєзабезпечення суспільства. І це на своїй рідній землі! Це називається сервітут, і цей інститут відомий ще з часів римського права, коли передбачалася можливість просити у іншого власника, сусіда дозволу перегнати його землею худобу, проїхати до ринку. А зараз ми говоримо, що нас поставлять у такі самі умови, щоб пройти до річки Дніпро, до моря, лісу та іншого. Така земельна політика української влади створює всі передумови для трансформації землі з матеріальної основи суверенітету держави в об'єкт використання іншими державами та іноземцями, ставить Україну в становище "сервітутки".

Зараз ми вже бачимо, що піднялися латифундисти. Паї роздали в оренду, фактично зробивши латифундистів управителями землі, котрі, уклавши договори, орендують як землю, так, по суті, і селян як власників паїв. Саме оскаржуваний нами закон забороняє продаж орендодавцем своєї земельної ділянки без згоди орендаря. Крім того, власник ділянки позбавлений можливості достроково розірвати договір оренди стосовно своєї землі. Так виписаний закон. Ось це і є "цивілізоване" рабство ХХІ століття за аналогом кріпосного права, яке існувало до 1861 року.

Фракція Політичної партії "Опозиційна платформа ‒ За життя" звертається до Суду і громадськості, бо це дуже значуще питання, і розв'язання цього конституційного спору є доленосним для української нації. Бути чи не бути землі товаром? На сьогодні Україна ‒ найбідніша держава в Європі, а якщо, не дай Боже, запрацює ринок землі, нація буде фактично позбавлена єдиного природного джерела існування, яким є земля.

Не можна допустити подальшого падіння країни в безодню бідності, безвиході та позбавити людей надії на гідне життя! Саме заради цього "Опозиційна платформа ‒ За життя" докладає всіх зусиль, аби захистити і відновити права і соціальні свободи громадян, як це було із відновленням прав чорнобильців, ветеранів війни та праці, пенсіонерів та інших верств населення. За нами правда!