"Необхідно спуститися на землю": У МЗС Білорусі закликали Україну вирішити ситуацію із хасидами на кордоні

Прессекретар МЗС Білорусі Анатолій Глаз Фото з відкритих джерел

Білоруська сторона заявила, що готова допомогти паломникам виїхати з країни, якщо Україна не дозволить в'їзд

Міністерство закордонних справ Білорусі закликало українську владу поважати фундаментальні права людини, права віруючих та загальновизнані демократичні норми і розпочати діалог із паломниками, аби вирішити ситуацію на кордоні. Про це заявив прессекретар білоруського МЗС Анатолій Глаз, коментуючи заяву Офісу президента України щодо ситуації з паломниками на білорусько-українському кордоні, повідомляє БЕЛТА.

"Слухайте, ось чесно, вистачить займатися заговорюванням проблеми. Є питання, і його потрібно і можна вирішити. Там більше тисячі чоловік, які змушені ночувати під відкритим небом. Це абсолютно нелюдяно. І зараз важливо це, а не демагогія і спроби української влади перекласти на інших відповідальність за елементарне небажання шукати вихід із ситуації ", - заявив Глаз.

Новини за темою: Відео дня: На українсько-білоруському кордоні танцюють і співають хасиди, які застрягли між КПП

За його словами, відомо, що в Умань вже прибули паломники з інших країн і якась віп-квота, встановлена ​​українською стороною, вже вибрана.

"Ми настійно закликаємо українську владу поважати фундаментальні права людини, права віруючих, загальновизнані демократичні норми, слідувати принципам гуманізму. Необхідно спуститися на землю і просто почати діалог з цими людьми, вони не вимагають нічого надприродного - тільки поваги своїх базових прав. І це питання ми триматимемо на контролі. Це живі люди, які транзитом затрималися у білоруській землі, слідуючи в Україну. І, вибачте, ми не можемо кинути їх напризволяще на закритому українцями кордоні", - сказав представник МЗС.

Новини за темою: Кількість хасидів на кордоні між Білоруссю та Україною сягнула понад тисячу осіб і продовжує зростати

Водночас він зауважив, що раніше через білоруські посольства в Ізраїлі і окремих інших країнах ізраїльські компетентні органи і єврейські релігійні структури були поінформовані про неможливість в'їзду паломників з території Білорусі в Україну через прийнятих українською стороною обмежувальних заходів.

Водночас паломники продовжують прибувати в Білорусь. У МЗС зауважили, якщо українська сторона не зможе відкрити кордон, то білоруська сторона буде готова сприяти в виїзді паломників з Білорусі.

Новини за темою: Лукашенко хоче домовитися про зелений коридор для хасидів, які застрягли на кордоні

Нагадаємо, через заборону в'їзду в Україну на кордоні із Білоруссю застрягли понад 1,5 тисячі хасидів-паломників. Пізніше стало відомо, що голова Держприкордонслужби Сергій Дейнеко зустрівся з групами іноземців, які намагаються потрапити в Україну з Білорусі всупереч обмеженням в'їзду.

Згодом міністр внутрішніх справ Ізраїлю Ар'є Дері надіслав звернення на адресу президента України Володимира Зеленського з проханням пропустити в Україну хасидів, які залишаються на кордоні з Білоруссю.

Натомість заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко заявив, що паломників-хасидів, які перебувають на українсько-білоруському кордоні, виманили в Білорусь обманом.

Також у Міністерстві закордонних справ України заявили, що перебування хасидів на кордоні свідчить про порушення встановлених в Білорусі карантинних правил режиму транзиту

Loading...