Необхідно негайно розпочати три паралельні розслідування, - Кузьмін про пресконференцію Турчинова і Луценка

Народний депутат Ренат Кузьмін Фото з відкритих джерел

Президенту Володимиру Зеленському необхідно негайно розпочати три паралельні розслідування: про можливий "злив" високопоставленими чиновниками Офісу президента України інформації про "вагнерівців", про змову з метою захоплення державної влади восени 2020 року, про злочинну здачу Криму у 2014 році. Такий висновок робить народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя" Ренат Кузьмін після пресконференції екссекретаря РНБО Олександра Турчинова і колишнього генпрокурора Юрія Луценка.

"Подивився пресконференцію Турчинова і Луценка. Висновок:
 
1. Для того, щоб державний переворот, про який попереджав Жванія, стартував, не вистачає зрозумілого українцям приводу. Влада такого приводу не дає, а, значить, змовники такий привід будуть штучно створювати навколо історії з "вагнерівцями".
 
2. Офіційна вимога Порошенка про створення ТСК в Раді стане сигналом до мобілізації прихильників силового повалення президента Зеленського.
 
3. Учасники пресконференції дуже бояться опинитися за ґратами за підготовку державного перевороту, тому спробують сховатися за ширмою публічності та псевдопатріотичної риторики.
 
4. Вони розуміють, що є дуже вразливими з питання здачі Криму, тому, заявляючи про свою невинність і безперспективність їх притягнення до кримінальної відповідальності за це, явно намагалися блефувати, дезорієнтуючи владу.
 
5. У силових і правоохоронних структурах працює багато прихильників Порошенка, готових приєднатися до змови при зручному випадку.
 
Що б я порадив президенту Зеленському? Необхідно негайно почати три паралельні розслідування: про можливий "злив" високопоставленими чиновниками Офісу президента України інформації про "вагнерівців"; про змову з метою захоплення державної влади восени 2020 року; про злочинну здачу Криму у 2014 році", - зазначив політик на своїй сторінці у Facebook.
 
При цьому він підкреслив, що всі три кримінальні провадження повинні розслідуватися ефективно і швидко, з широким висвітленням у пресі.
 
"Розслідування повинні проводити три незалежні один від одного слідчі групи під керівництвом різних прокурорів-процесуальних керівників. Всі встановлені злочинці повинні бути негайно заарештовані, незалежно від займаних посад, звань і колишніх заслуг. Судовий процес має бути максимально відкритим і публічним, з широким висвітленням у ЗМІ. Винні повинні відправитися в місця позбавлення волі на тривалі терміни. Крім того, за всіма зазначеними подіями в Раді необхідно створити ТСК, роботу яких необхідно зробити максимально прозорою і максимально публічною. Звіт про роботу ТСК розглянути на засіданні Ради із запрошенням президента і керівників правоохоронних органів.
 
Якщо не зробить цього Зеленський - країну чекає новий державний переворот з усім витікаючими наслідками", - додав Кузьмін.