Не звільнено: У КСУ роз'яснили рішення про неконституційність призначення Ситника

Директор НАБУ Артем Ситник. Фото: Юра Мартинович/ZIK

КСУ не є тим судом, який може когось звільнити або відновити на посаді

У Конституційному суді України роз'яснили рішення про визнання неконституційності призначення директором Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника. За словами судді Ігоря Сліденка, рішення суду не означає, що Ситника звільнено. Про це він сказав у коментарі "РБК-Україна".

За словами Сліденка, КСУ не є тим судом, який може когось звільнити або відновити на посаді.

"Визнання указу неконституційним не означає, що пан Ситник є звільненим. На мою думку, необхідно здійснити певні дії для того, щоб він позбувся своєї посади", - заявив суддя.

Він додав, що рішення Конституційного суду мають виключно перспективні дії, тобто працюють виключно "на майбутнє".

"Вони, за дуже рідкісними винятками, не несуть ніяких наслідків минулим подіям. Ці винятки пов'язані тільки з конституційними скаргами. Тому дії пана Ситника на його посаді були абсолютно законними, і сумніватися в цьому немає ніяких підстав", - підкреслив Сліденко.

Новини за темою: У НАБУ відреагували на рішення КСУ про неконституційність призначення Ситника

Нагадаємо, сьогодні, 28 серпня, Конституційний суд України визнав неконституційним призначення Артема Ситника директором Національного антикорупційного бюро України.

Як відомо, 20 травня до Конституційного Суду України надійшло конституційне подання 51 народного депутата України щодо відповідності Конституції України указу президента України "Про призначення А. Ситника директором Національного антикорупційного бюро України". У поданні зазначається, що указ не відповідає вимогам декількох статей Конституції України.

Loading...