"Не за нинішнього президента України": Лавров не чекає прориву у виконанні Мінських угод

Глава МЗС РФ Сергій Лавров Фото з відкритих джерел

Глава російського міністерства закордонних справ Сергій Лавров песимістично налаштований з приводу виконання українською стороною Мінських угод. Він не розраховує на прогрес у мирному процесі при президентові України Володимирі Зеленському.

Про це глава МЗС заявив в інтерв'ю Тіні Канделакі для проєкту "Спеціальний гість" на телеканалі RTVI, повідомляє "Страна".

"Я не думаю, що при нинішньому українському уряді, як і при попередньому президентові, буде якийсь прогрес у виконанні Мінських угод. Хоча б тому, що про це публічно говорить сам президент Зеленський, віцепрем'єр Резніков, який відповідає за роботу в контактній групі з врегулювання ситуації на Україні. Також про це говорить міністр закордонних справ України Кулеба", - сказав Лавров.

За словами міністра, українська влада заявляє, що Мінські угоди потрібні і їх не можна розривати, тому що "на цих угодах і на звинуваченні Росії в їх невиконанні грунтується політика Євросоюзу і США щодо продовження санкцій проти Російської Федерації".

"Проте, таке збочене розуміння суті Мінських угод, вірніше спроба звалити все на Росію, хоча Росія там жодного разу не згадана, глибоко проникло у свідомість наших європейських колег, включаючи Францію і Німеччину, які, будучи співавторами Мінських угод разом з нами, українцями і Донбасом, не можуть не розуміти, що українці просто спотворюють свої обов'язки, намагаються від них відійти і нав'язати інше прочитання Мінських угод", - зазначив дипломат.

Він додав, що при цьому Київ ще й заговорив про необхідність перегляду домовленостей.

"Але навіть і в цьому випадку лунають заяви з вуст перерахованих мною товаришів, а також колишнього президента України Кравчука, який зараз очолює українську делегацію в Контактній групі в рамках Мінського процесу, про те, що Мінські угоди в такому вигляді нездійсненні, їх треба переробити, поставити з ніг на голову, і для початку віддати Донбас під контроль українського уряду і армії, а вже потім думати, які реформи на цій території України можна буде проводити", - сказав міністр.

Нагадаємо, останнім часом Москва все частіше звинувачує Київ у невиконанні домовленостей і обіцянок. Так, влітку в Росії заявили, що Україна переглянула свій же план з обміну утримуваними особами.

А вчора Борис Гризлов повідомив, що Київ вдруге відмовився від спільної інспекції на Донбасі, на яку раніше погодився.Loading...