Не все залежить від нас: Єрмак назвав умови проведення саміту "нормандської четвірки"

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак під час брифінгу, 12 лютого 2020 року president.gov.ua

Саміт не відбудеться до припинення вогню на Донбасі

Головною умовою проведення саміту лідерів Нормандського формату є виконання всіх домовленостей, які були досягнуті минулого року у Парижі.

Про це під час брифінгу, який транслював телеканал ZIK, заявив керівник Офісу президента Андрій Єрмак.

"Україна завжди робила все, щоб це виконати, але не все залежить від нас. На жаль, інша сторона не дотримується тих зобов'язань, які досягнуті в Парижі. У першу чергу, це припинення вогню. Українська сторона повторює: якщо хтось нападає, стріляє по наших бійцях, наша армія щоразу дає відсіч, але це не зупиняє наше прагнення до миру, домовленостей. В першу чергу, це мінські домовленості", – заявив Андрій Єрмак.

Новини за темою: Консультативна рада щодо Донбасу: Чи зважаться Зеленський і Єрмак на підписання документа

Нагадаємо, раніше глава ОПУ повідомив, що зустріч радників лідерів "нормандської четвірки" не відбулась 12 березня через загрозу зараження коронавірусом.

Також повідомляли, що 11 березня у Мінську відбулося чергове засідання Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на Донбасі, на якому були присутні керівник Офісу президента України Андрій Єрмак і заступник керівника Адміністрації президента РФ Дмитро Козак.

За результатами зустрічі сторони досягли домовленостей щодо питання обміну утримуваними особами. Зокрема, було погоджено представити в ТКГ перелік осіб, що підлягають взаємному звільненню, і завершити звільнення у найкоротший термін.

 

Loading...