Новини » Політика Читать эту новость на русском

Не перетворюйте місцеві вибори на поганий спектакль і фарс: Мер Дніпра звернувся до президента

Фото з відкритих джерел

Мер Дніпра Борис Філатов на своїй сторінці у Фейсбук опублікував відкрите звернення до Президента Зеленського, передає "Дніпровська панорама".

"Пане Президенте! Звертаюся до вас як мер Дніпра, член Політичної ради та співзасновник партії "Пропозиція".

Сьогодні ми разом з колегами — українськими мерами і нашими партійцями — йдемо в ЦВК і в ваш офіс на Банковій, щоб нагадати про основні обов'язки президента — захист і дотримання конституційних прав і свобод громадян.

Про те, що в цій країні саме ви і є гарантом Конституції.

І саме зараз ці права в Україні нахабно і цинічно порушуються Вами, вашим оточенням, підлеглими і членами вашої команди.

38-ма стаття Конституції України гарантує громадянам право вільно обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Але сьогодні члени вашої партії роблять все, щоб знищити це право.

Спочатку ваша команда ввела норму, що зобов'язує кандидатів до органів місцевого самоврядування балотуватися тільки від політичних партій.

Далі ви і ваше оточення намагаєтеся тиснути на політичних опонентів надуманими кримінальними справами і обшуками в міських радах.

Зараз же ваша команда перейшла до відвертих порушень закону і будь-яких норм права і моралі — не допускаючи членів партії "Пропозиція" до участі у виборах.

Йдеться про ситуацію в Умані, де місцева ТВК абсолютно безпідставно зняла з реєстрації чинного мера Олександра Цебрія, який має найбільшу підтримку жителів.

Цинізм ситуації в тому, що одночасно тервиборчком зареєстрував ще двох Олександрів Цебріїв — "клонів" міського голови.

Також кандидатів "Пропозиції" безпідставно відмовляються реєструвати до Енергодарської міської ради та Івано-Франківської обласної ради", — зазначив Борис Філатов.

Мер Дніпра також підкреслив, що на місцевих виборах - 2020 використовуються старі і обкатані технології політичної боротьби.

"Створення "клонів" і безпідставне зняття з виборів — це старі прийоми політичних аферистів і брудні технології політичної боротьби, які чомусь знову стали популярними саме напередодні цих місцевих виборів і саме за часів вашого президентства.

Майже в кожному місті, де висуваються кандидати на посаду керівників міст від "Пропозиції", ТВК зареєстрували по кілька клонів діючих міських голів.

Не хочеться вірити, що Вам як президенту вигідна ця гра без правил.

Це підлі прийоми політичної боротьби в тих містах, де у кандидатів вашої команди немає шансів на перемогу.

Або ж Ви і ваша команда так боїтеся місцевих виборів і лідерів місцевого самоврядування, що навіть готові нехтувати Конституцією і обов'язками президента.

Невже це така відповідь на перспективу нищівного програшу на прийдешніх виборах?" - зазначив міський голова Дніпра.

Борис Філатов звернувся безпосередньо до Зеленського з вимогами припинити свавілля місцевих ТВК.

"Володимире Олександровичу! Будьте чесними з українцями і з самим собою. Припиніть свавілля місцевих ТВК і ваших підлеглих.

Захищайте Конституцію України, дайте громадянам право вибрати місцеву владу, якій вони довіряють і яку насправді підтримують.

Не перетворюйте вибори в органи місцевого самоврядування на поганий спектакль і фарс, за який буде соромно перед усіма демократичними країнами і світовими лідерами.

Хочу, щоб ви почули вислів, що стосується політиків: "це не злочин, це гірше — це помилка". Саме помилки чиновників стають найгіршими злочинами. Пам'ятайте про долю ваших попередників - від ганьби до втечі за кордон.

У вас ще є час все виправити. Сподіваюся на ваш здоровий глузд і почуття справедливості", — резюмував Філатов.

Loading...