live

Не можна обмежувати права людини навіть у ситуації з карантином: Кацман вказав на завдання для юристів

Політичний експерт Володимир Кацман Фото з відкритих джерел

"Як кваліфікувати елементи надзвичайного стану, які намагаються запроваджувати в областях, районах, містах?"

Навіть у сьогоднішній ситуації з карантином не можна обмежувати права людей, зокрема і на пересування, адже юридичною мовою – це домашній арешт.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман.

Ведучі адресували експерту запитання, наскільки може бути доречним посилення карантинних обмежень через загрозу поширення коронавірусу на вихідних, за прикладом Буковини. Володимир Кацман наголосив, що мають бути щонайменше дві складові, які обов’язково мають супроводжувати такі заходи.

"Перше – правова сторона питання. Не може якийсь мер або губернатор запроваджувати на території області окремі якісь закони, які діють тільки на території області, а на території іншої країни не діють... У цьому сенсі Конституція – одна для всіх жителів України", – наголосив Володимир Кацман.

Експерт акцентував, що навіть за сьогоднішніх умов, під час карантину, не можна обмежувати право людей на пересування.

Новини за темою: Україна може оминути пік захворюваності на коронавірус COVID-19, - МОЗ

"Усі без винятку правоохоронці, юристи, правники – всі до єдиного говорять, що не можна обмежувати навіть у такій ситуації право людини на пересування, не володіють правоохоронні органи правом домашнього арешту без рішення суду, тому що насправді, юридичною мовою, це домашній арешт. Але я хочу сказати – якщо був би запроваджений надзвичайний стан, то тоді ці методи можуть діяти, в тому числі, у законному полі. І тут є питання для юристів, як кваліфікувати ось ці елементи надзвичайного стану, які намагаються запроваджувати в областях, районах, містах", – заявив Володимир Кацман.

Як повідомляли, у Київська ОДА допускають продовження карантину до осені, якщо люди не будуть дотримуватись обмежень через коронавірус.

Нагадаємо, станом на 9 квітня в Україні 1892 лабораторно підтверджені випадки COVID-19, з них 57 летальних, 45 пацієнтів одужали.

Додамо, станом на 10 квітня кількість хворих у світі коронавірусом COVID-19 зросла до 1 601 018 осіб. Про це свідчать дані Центру системних досліджень та інжинірингу при Університеті Джона Гопкінса (США).