Новини » Політика Читать эту новость на русском

Не "анексований": Мінреінтеграції пояснило, як правильно називати Крим

Крим Фото з відкритих джерел

У відомстві вважають, що термін "анексія" щодо Криму є хибним

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України оприлюднило заяву, в якій йдеться про неправильність вживання терміну "анексований" стосовно півострова Крим. Про це повідомила пресслужба відомства.

Зазначається, що термін "анексія" є хибним щодо Криму та суперечить українському законодавству, натомість необхідно вживати лише "тимчасово окупований". "Використання терміну "анексований" щодо українського півострова Крим - регулярна помилка, якої припускаються як засоби масової інформації, так і експертне середовище. Згідно з українським законодавством, Кримський півострів включно із містом Севастополь є тимчасово окупованими Російською федерацією територіями України", – йдеться в повідомленні.

За словами заступника очільника Мінреінтеграції Ігоря Яременка, щодо Криму допускається вживання й слів "спроба анексії". "Єдина країна, яка називає Крим і Севастополь анексованими – це Російська Федерація. Вся міжнародна спільнота використовує формулювання "тимчасово окуповані території" як щодо півострова, так і щодо Донбасу. Дозволяється також використання формулювання "спроба анексії" щодо Криму, але не "анексія". Це підкреслює відповідні зобов’язання РФ за міжнародним гуманітарним правом", – сказав чиновник.

Крім того, урядовець вважає, що термін "анексія" продовжує російський наратив про те, що питання повернення Криму та Севастополя до України начебто є закритим. "Ми з цим абсолютно не згодні, а отже наполегливо просимо користуватися терміном "тимчасова окупація", адже Крим, я певен, повернеться під контроль України", – резюмував Яременко.

Новини за темою: Росія може розгорнути ядерну зброю в Криму, – представництво України в ООН

Нагадаємо, нещодавно міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що у 2021 році Донбас і Крим будуть серед пріоритетів шведського головування в ОБСЄ. Тоді ж урядовець запросив Швецію долучитися до створення та роботи Кримської платформи.

Loading...