live

НАЗК спростувало перевірку декларації Зеленського

Володимир Зеленський Офіс Президента

В агентстві пояснили, що всього лише здійснюють контроль своєчасності подання президентом повідомлення про суттєві зміни в майновому стані

Національне агентство з питань запобігання корупції пояснило, що насправді не перевіряє декларацію Зеленського через його поїздку в Оман.

Про це повідомляє пресслужба агентства.

Так, у повідомленні йдеться про те, що НАЗК здійснює контроль своєчасності подання Зеленським повідомлення про суттєві зміни в майновому стані і для цього було направлено запити з метою витребування документів.

Новини за темою: Класичний приклад fake news: У Кремлі прокоментували інформацію щодо зустрічі Зеленського з Патрушевим в Омані

Як зазначили у НАЗК, про суттєві зміни у майновому стані необхідно повідомити протягом 10 днів.

Також в агентстві додали, що ця процедура не відноситься до перевірки щорічної декларації за 2019 рік, яку Зеленський ще не подав (кінцевий термін подачі е-декларацій — 1 квітня).

"Дані дії проводяться в рамках фінансового контролю за своєчасністю подання відповідного повідомлення про суттєві зміни в майновому стані і не мають жодного відношення до іншої процедури — перевірки декларації суб'єкта декларування", - стверджують у НАЗК.

Водночас там зауважили, що витрати на січневу поїздку в Оман мають бути задекларовані під час наступної кампанії, яка триватиме з 1 січня до 1 квітня 2021 року.

Нагадаємо, раніше народний депутат від "Європейської Солідарності" Олексій Гончаренко заявив, що НАЗК розпочало перевірку з приводу невнесення президентом України Володимиром Зеленським до своєї декларації витрат на поїздку в Оман у січні 2020 року.

Новини за темою: Офіс Зеленського подає до суду на програму "Схеми"

До цього журналісти проєкту "Схеми" оприлюднювали розслідування, в якому повідомляється, що секретар Ради безпеки Росії Микола Патрушев приїжджав до Оману, коли там перебував Володимир Зеленський.

Однак, наступного дня прессекретар президента Юлія Мендель заперечила факт зустрічі президента з секретарем Радбезу Росії в Омані.

Loading...