Навіть, якби Україна хотіла виконати Мінські угоди, вона не в змозі це зробити об’єктивно, – Віктор Чорний

Телеканал ZIK

В українському парламенті не вистачить для цього голосів

Українська сторона, навіть, якби хотіла виконати Мінські угоди, не в силі це зробити об’єктивно.

Про це в ефірі ток-шоу "19" на телеканалі  ZIK  заявив  народний депутат України (фракція "Опозиційна платформа – За життя") Віктор Чорний.

Народний депутат зауважив, що у Зеленського та його команди із самого початку "ментально" не було бажання виконувати Мінські угоди, хоча можливість така була, натомість команда Зеленського почала пропонувати плани "А" і "Б".  

"Пройшов час, зустріч не відбулася, і українська сторона, навіть, якби хотіла виконати Мінські угоди, вона не в силі це зробити об’єктивно. Тому що Мінські угоди мають і політичну сторону. Це зміна законодавства, зміни в Конституцію України, прийняття деяких законів. Так от справа в тому, що для прийняття змін в Конституцію нам необхідно 300 голосів. Сьогодні правляча монокоаліція неоднорідна і реальних "штиків президента" – 170. 70 депутатів там ми відносимо до групи "соросят". Тобто в будь-якому випадку на те, щоб прийняти  зміни в Конституцію, голосів на сьогодні немає. Не буде навіть прийняття 226 голосами, якщо підтримає "Опозиційна платформа – За життя", законопроєктів, які стосувалися би виконання Мінських угод. Тому об’єктивно виконати Мінські угоди українська сторона не може", – зауважив  нардеп.

Новини за темою: "Мінськ" не помер, але Україна тримає його на "апараті ШВЛ", - Кулеба

Водночас він додав, що Зеленський міг реалізувати Мінську угоди на початку своєї каденції.

"Тоді фракція безперечно підтримувала президента. Це 254 людини, можна ще було добрати голоси і все зробити ще восени минулого року. Але на сьогодні перспективи у влади немає", – прокоментував Віктор Чорний.

Новини за темою: Мінські угоди необхідно виконувати, – політичний експерт про звернення Віктора Медведчука до Володимира Зеленського

Нагадаємо, Олексій Резніков у статті для американського дослідницького центру з питань міжнародної політики Atlantic Council сказав, що Мінські угоди, підписані понад п'ять років тому, більше не відображають реалій на сході України.

Новини за темою: Вихід України з Мінських угод для всіх буде надзвичайною подією, - заступник глави АП РФ

Раніше в РФ заявили, що Донбас може повернутися до складу України на умовах децентралізації.Loading...