Нацрада з ТБ обурена, що телеканали не перевиконують мовні квоти

На даний момент закон цього не вимагає. Він набуде чинності 16 липня 2024 року

Фото з відкритих джерел

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення звернулася з листом до керівників телерадіоорганізацій. У посланні регулятор обурюється з приводу того, що мовні квоти на українську мову на ТБ виконуються, а повинні б перевиконуватися - хоча закон цього не вимагає. Лист із вимогою пояснити таку редакційну політику опублікований на сайті Нацради.

У Раді пояснили, що приводом для звернення до телеканалів став свіжий моніторинг регулятора: він показав, що виконання встановлених законодавством квот "відбувається в мінімальному процентному співвідношенні". Члени органу перейнялися цією ситуацією і побачили в ній "потенційний ризик порушення чинних норм".

В Нацраді процитували норми закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної", якими передбачено підвищення нинішніх квот на українську мову з 75% до 90% ефірного часу. І хоча ця норма набуде чинності тільки за 5 років - 16 липня 2024 року, в Нацраді обурені, чому вже зараз телеканали до неї не прагнуть.

Регулятор висловив крайню стурбованість цією ситуацією і зажадав від мовників:

  • пояснити причини такої редакційної політики;
  • оцінити ризики невиконання вимог закону.

Лист підписано головою Нацради Ольгою Герасим'юк.

Страна.ua

Новини за темою: З 16 січня вся реклама повинна бути українською мовою, - Нацрада

Раніше повідомлялося, що Національна рада з питань телебачення і радіомовлення проведе перевірку ТОВ "Телерадіокомпанія "Студія 1+1" за показ в ефірі карти України без анексованого Криму.Loading...