Новини » Світ Читать эту новость на русском

Українська поліція закрила кримінальне провадження щодо Байдена

Джо Байден REUTERS

За інформацією ЗМІ, справу закрили ще у вересні через відсутність злочину

Національна поліція закрила кримінальне провадження про нібито втручання ексвіцепрезидента Сполучених Штатів Америки, переможця президентських виборів Джо Байдена в роботу колишнього генерального прокурора Віктора Шокіна. Відповідну інформацію останній підтвердив у коментарі УНН.

На думку Шокіна, провадження велося "незаконно".

"За цим кримінальним провадженням зроблена лише одна слідча дія - мій допит. За дев’ять місяців слідства ніхто нічого не зробив. Я впевнений, що це незаконно", - заявив ексгенпрокурор.

Віктор Шокін також наголосив, що оскаржує закриття справи. Розгляд запланований на сьогодні, 11 листопада, у Печерському районному суді Києва.

Про закриття справи щодо Байдена також повідомляв "Укрінформ" з посиланням на власні джерела. За даними їх інформаторів, справу закрили ще у вересні через відсутність злочину.

Новини за темою: Опубліковано записи розмов, як Керрі і Байден наказали Порошенку звільнити Шокіна

Нагадаємо, у січні цього року Віктор Шокін вимагав від Державного бюро розслідувань відкрити кримінальне провадження стосовно ексвіцепрезидента США Джо Байдена за незаконний вплив на нього як на генпрокурора України. Зокрема, Байден вимагав звільнити його в обмін на безперешкодне надання Україні державної гарантії США на суму 1 млрд доларів.

Через кілька днів після цього, ексгенпрокурор заявив, що у вересні 2019 року його отруїли ртуттю, через що він ледь не помер. На його думку, до цього міг бути причетний Джо Байден.

31 січня Державне бюро розслідувань передало в Національну поліцію заяву Віктора Шокіна про факти втручання в його роботу колишнього віцепрезидента США, а в лютому ДБР зареєструвало кримінальне провадження про можливий тиск Байдена на нього. Причиною тиску, вважає Шокін, стало розслідування ОГП стосовно компанії Burisma, членом ради директорів якої був син Байдена Хантер.

У травні 2020 року суддя Печерського районного суду Києва Сергій Вовк зобов'язав Офіс генерального прокурора внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань інформацію про можливе втручання американського посадовця в діяльність Шокіна.

Loading...