НАТО визнало Україну членом Програми розширених можливостей

Фото з відкритих джерел

У НАТО пообіцяли, що і надалі продовжуватимуть підтримувати Україну в її реформаторських зусиллях

Північноатлантична рада визнала Україну членом Програми розширених можливостей. Про це 12 червня повідомили у пресслужбі НАТО.

Як зазначається, цей статус є частиною ініціативи НАТО з питань взаємодії, яка має на меті підтримувати та поглиблювати співпрацю між союзниками та партнерами, які зробили вагомий внесок в операції та місії під керівництвом НАТО.

"Цей день настав. Я щиро вдячний нашим партнерам в Альянсі, завдяки яким це рішення стало можливим. Україна нарешті отримала статус Партнера розширених можливостей НАТО. Ми робимо одні одних сильнішими разом!" - прокоментував подію міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у Twitter

Так, Україна надала війська для операцій союзників, у тому числі в Афганістані та Косові, а також Силам реагування НАТО та навчанням НАТО.

За даними НАТО, як партнер з розширених можливостей, Україна скористається спеціально розробленими можливостями для підтримки таких внесків. Сюди входить розширений доступ до програм та навчань для взаємодії та більш широкий обмін інформацією, включаючи засвоєні уроки.

"Це рішення визнає великий внесок України в місії НАТО і свідчить про постійну прихильність Альянсу до своїх партнерських відносин, незважаючи на пандемію COVID-19 ", - заявила речниця НАТО Оана Лунгеску.

Новини за темою: Зеленський затвердив річну національну програму Україна-НАТО

До слова, Україна наразі є одним із шести партнерів з розширеними можливостями разом із Австралією, Фінляндією, Грузією, Йорданією та Швецією. Крім цього, теперішній статус України не заперечує жодних рішень щодо членства в НАТО.

"Союзники по НАТО продовжують заохочувати та підтримувати Україну в її реформаторських зусиллях, у тому числі в секторі безпеки та оборони, щодо цивільного контролю та демократичного нагляду та боротьби з корупцією", - наголосили в НАТО. 

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто назвав умови, за яких його країна може зняти вето в НАТО стосовно України.

Loading...