Рада продовжила мораторій на стягнення за валютною іпотекою

Верховна Рада ІХ скликання Українські Новини

За цей документ проголосували 297 нардепів

Верховна Рада ухвалила закон про мораторій на стягнення майна громадян, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті. Нардепи схвалили закон з пропозиціями президента Володимира Зеленського, передає "РБК-Україна".

Раніше президент у своїх пропозиціях зазначив, що прийнятий Радою закон створює правову колізію з приводу майна, яке не може бути вилучено.

Документ продовжує мораторій на стягнення майна по валютній іпотеці, який діє з 2014 року, на шість місяців.

Разом з тим Зеленський запропонував виключити із закону пункт 2, який розширює предмет мораторію.

Із закону виключається положення, за яким "не може бути примусово стягнуто (відчужене без згоди власника) інше майно (майнові права), в тому числі за договорами застави / іпотеки або згідно кредитного договору".

Таким чином, продовжено мораторій на стягнення майна, якщо таке "нерухоме житлове майно використовується як місце постійного проживання позичальника/майнового поручителя або є об'єктом незавершеного житлового будівництва, за умови, що у позичальника або майнового поручителя у власності немає іншого нерухомого житлового майна".

Новини за темою: Рада продовжила до 2022 року мораторій на стягнення майна за валютними іпотечними кредитами

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський повернув до Верховної Ради закон щодо мораторію на стягнення майна громадян, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті.

Loading...