Нардепи вимагатимуть відсторонити Фокіна від роботи в ТКГ за те, що він жодного разу не назвав Росію агресором, - ЗМІ

Перший прем'єр-міністр України, заступник голови української делегації у ТКГ Вітольд Фокін Гордон

Відповідне звернення до президента хочуть вже сьогодні зареєструвати в Раді

Народні депутати вирішили звернутися до президента Володимира Зеленського з приводу відставки Вітольда Фокіна з посади першого заступника голови делегації України в Тристоронній контактній групі. Про це заявив секретар Комітету з питань організації державної влади Роман Лозинський (фракція "Голос"), передають "Вести".

"Роман Лозинський, який сьогодні на правах заступника вів засідання Комітету з питань організації державної влади і спробував перетворити його на трибуну для висловлення своєї особистої (чи "Голосу"?) позиції щодо конфлікту на Донбасі, заявив про прийняття постанови про звернення до Зеленського. Вимагатимуть відсторонити Фокіна від роботи в ТКГ за те, що він жодного разу не назвав Росію агресором", - йдеться в повідомленні.

При цьому наголошується, що нардеп Олександр Качура ("Слуга народу") заявив, що дана постанова нелегітимна, оскільки на засіданні комітету був відсутній кворум і навіть не було секретаря. Воно не вносилося до порядку денного, як того вимагає закон.

Качура також розкритикував і той факт, що Фокін був нібито "визнаний державним зрадником", підкресливши, що рішення суду з визнанням такого факту немає.

"При цьому Лозинського попутно спіймали на брехні: спочатку він намагався стверджувати, що прізвища Фокіна у фейковій постанові немає, проте Качура, згодом, підтвердив, що є", - додається в повідомленні.

Фото з відкритих джерел

Новини за темою: "Опозиційна платформа - За життя": Позиція Фокіна в ТКГ чітко відображає зобов'язання України в питанні виконання Мінських угод

За інформацією "Інтерфакс-Україна", Лозинський обіцяє зареєструвати в парламенті проєкт постанови "Про звернення Верховної Ради до Президента України Володимира Зеленського звільнити Вітольда Фокіна з Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на сході України" сьогодні ж, 30 вересня.

Раніше Комітет Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування заслухав звіт заступника голови делегації України в ТКГ Вітольда Фокіна. Як зазначає народний депутат Ренат Кузьмін ("Опозиційна платформа - За життя") після прямих образ на його адресу депутати проголосували за резолюцію щодо "недопущення зради національних інтересів України".

Новини за темою: Фокін про конфлікт на Донбасі: Я не бачив підтвердження, що там ведеться війна між Росією та Україною

Нагадаємо, 29 вересня Вітольд Фокін прибув на засідання Комітету Верховної Ради, щоб обговорити його скандальні заяви про Донбас.

Під час свого виступу представник України в ТКГ ще раз повторив свою тезу про те, що амністія по Донбасу повинна бути загальною, а головним винуватцем тривалого конфлікту на сході України є експрезидент Порошенко.Loading...