Нардепи просять КСУ визнати неконституційним створення НАБУ

Фото з відкритих джерел

Нардпепы оскаржать повноваження президента щодо створення НАБУ і призначення директора бюро

До Конституційного суду України надійшло звернення народних депутатів, які просять визнати неконституційними окремі положення закону про Національне антикорупційне бюро (НАБУ). Зокрема, положення про створення НАБУ та призначення директора. Відповідне конституційне подання опубліковано на сайті КСУ.

Згідно з повідомленням, 50 народних депутатів, переважно з фракції "Опозиційна платформа - За життя", вважають, що норми закону "Про Національне антикорупційне бюро України" порушують Конституцію.

Вони просять КСУ невідкладно, протягом місяця, розглянути їхнє подання і визнати неконституційними низку положень закону. Зокрема, на їхню думку, порушують Конституцію норми про те, що НАБУ створюється указом президента, і його директор також призначається указом глави держави.

Депутати впевнені, що це порушує конституційні принципи розподілу влади і розширюють повноваження президента.

Новини за темою: НАБУ та САП проводять обшуки в "Укравтодорі" після затримання Новака

Нагадаємо, Національне антикорупційне бюро спільно з польськими колегами встановило, що посадові особи "Укравтодору" створили злочинну організацію, діяльність якої була спрямована на розкрадання коштів міжнародних організацій, які виділяли гроші для ремонту доріг в Україні.

Loading...