Наразі безвізовому статусу України з ЄС нічого не загрожує, але ситуація може змінитися, – дипломат

Ексміністр закордонних справ України Костянтин Грищенко. Фото: rudenko.kiev.ua

Необхідно дуже серйозно ставитися до того, як обиратимуть наступного керівника САП, каже Костянтин Грищенко

На цьому етапі немає жодних загроз безвізовому статусу України, але це не означає, що ситуація не зміниться, тож слід дуже серйозно ставитися до того, як обиратимуть нового керівника САП.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив дипломат, у минулі роки віцепрем'єр-міністр та двічі – міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко.

Дипломат прокоментував імовірність скасування безвізового режиму України з Європейським Союзом, зауваживши, що не вважає таку загрозу реальною.

"Але треба, дійсно, дуже серйозно ставитися до того, яким чином будуть обирати наступного керівника цього органу (САП. – Ред.)", – зауважив Костянтин Грищенко.

Дипломат пояснив: "Якщо оберуть того, хто, дійсно, може бути абсолютно токсичним і зрозумілим з точки зору того, що він буде контрольований владою, це буде сигналом для Євросоюзу використовувати ті самі важелі впливу, які у них є".

Новини за темою: Зеленський натякнув, що Порошенко вважає себе монархом України і він не може "забирати" безвіз

Костянтин Грищенко акцентував, що окремі депутати Європарламенту або Верховної Ради України не відіграють серйозну роль у тому, яким чином держава або структура – така, як Європарламент, потім визначає свою позицію щодо певних подій чи питань.

"Тому я вважаю, що на даному етапі немає жодних загроз нашому безвізовому статусу, але це не означає, що це не зміниться", – резюмував Костянтин Грищенко.

Нагадаємо, народні депутати підтримали проєкт постанови про визначення представників до складу комісії, яка обиратиме керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

США і Європейський Союз відреагували на рішення Верховної Ради та закликали забезпечити прозорий процес відбору керівників.

Додамо, голова Верховної Ради Дмитро Разумков в ефірі ток-шоу "19" на телеканалі ZIK заявив, що не бачить жодної проблеми у проведенні чесного відбору на посаду керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, на якому наголошують ЄС і США у своїх заявах.

Також повідомляли, що прем’єр-міністр Денис Шмигаль переконаний, що безвізовому режиму України з Європейським Союзом нічого не загрожує.

Loading...