Наглядові ради – це своєрідний хабар кланам, які "дерибанять" українські підприємства, – Балабан

Ростислав Балабан, кандидат політичних наук

Як інституція наглядові ради не спрацювали, наголосив експерт

Наглядові ради не виконали ту місію, яка на них покладалася. Їх потрібно ліквідувати та продумати інший – зрозумілий і прозорий механізм.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив кандидат політичних наук Ростислав Балабан.

Експерт зауважив, що наглядові ради є неефективними, від їхньої діяльності немає жодного прибутку.

Новини за темою: Треба залишити трутнів за бортом, – Мосійчук про наглядову раду "Укрзалізниці"

"Якщо сьогодні подивитися, скажімо, на "Укрзалізницю", то ми бачимо, що вона неефективна, тому що вантажоперевезення перекинулися на вантажівки. Наглядові ради – це фактично хабар тим, кому потрібно, тобто це певні клани, які "дерибанять" українські підприємства. Вони не виконали ту місію, яка на них покладалася, тому найближча реформа – це ліквідація цих рад, і треба продумати інший механізм – прозорий і зрозумілий", – сказав Ростислав Балабан та додав, що як інституція наглядові ради не спрацювали.

Новини за темою: На шиї українських платників податків хочуть посадити 10 нових наглядових рад, – Кацман

Експерт наголосив, що Міжнародний валютний фонд – це кредитна установа, серед завдань якої немає зростання економіки України, і її інтереси з національними інтересами нашої країни не збігаються. Ростислав Балабан акцентував, що в Україні має бути суб’єктний уряд, який виставляє свої вимоги, а не лише виконує надиктоване.

Як повідомляли, народний депутат від "Слуги народу" Олександр Скічко заявляв, що, як показує досвід сьогоднішньої наглядової ради "Укрзалізниці", іноземці поводять себе неефективно, вони захищають насамперед не інтереси держави, а свої особисті, або ж інтереси певних іноземних компаній.

Додамо, голова Соціальної експертної платформи "Національна стратегія розвитку" Дмитро Співак заявляв, що іноземці на чолі наглядових рад українських монополій – це тотальний контроль над економікою держави.

Loading...