"Нафтогаз" звільняє свого виконавчого директора Вітренка

Юрій Вітренко

Посаду Вітренка скоротять упродовж найближчих двох місяців

НАК "Нафтогаз України" вирішив звільнити свого виконавчого директора Юрія Вітренка, який останніми роками займався судами з "Газпромом".

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

"Мене тільки що формально попередили, що мою посаду скорочують, і це означає, що через два місяці мене звільнять з "Нафтогазу", - написав Вітренко.

Він вважає, що його звільнення пов'язано з тим, що "зараз не є пріоритетом боротьба проти російської агресії, зокрема ефективний захист інтересів України у відносинах з "Газпромом".

Також, за словами Вітренка, не є пріоритетом і боротьба з корупцією, зокрема з її причинами в газовому секторі.

"Виходить, є інші пріоритети, які, на жаль, стали бар’єром на шляху зближення з Європою, зміни правил всередині країни на європейські, примушення Росії грати за цивілізованими правилами по відношенню до України", - додав він.

Водночас поки що виконавчий директор "Нафтогазу" підкреслив, що нинішня команда "завдала такої поразки "Газпрому", Росії, режиму Путіна, що не дивно, що ми для них давно як кістка в горлянці".

"Мова йде про Стокгольмський арбітраж, де ми відбили вимоги "Газпрому" на суму більше 80 млрд дол. і натомість витребували компенсацію на суму 5 млрд дол.; про реверсні поставки газу з Європи, які не дали поставити Україну на коліна через припинення поставок газу з боку "Газпрому"; про загальні зміни у комерційних відносинах між "Нафтогазом" і "Газпромом", - пояснив Вітренко.

Прокоментував він і те, шо Коболєв все одно залишається на своїй посаді і зазначив, що "йому допомогли створити його імідж".

"Нафтогаз" платить за його особистий піар, але це не головне. Ми хотіли змін у владі. Ми хотіли "нові обличчя". Коболєв є частиною системи влади. Можна сперечатися, коли він став таким, чи він зрадив і перейшов на "інший бік", але це все другорядне. Головне, що він свій вибір зробив, і зараз дуже органічно вписується у владу", - стверджує Вітренко.

Новини за темою: Росія буде змушена повернути Крим Україні, - Вітренко про заяву німецького ексканцлера Шредера

Як пише видання "Олігарх", Отто Ватерландер, якого призначили на нову посаду, по суті став другою людиною в "Нафтогазі" і це означає, що він фактично зайняв місце Андрія Фаворова, який місяць тому звільнився з компанії з посади директора з інтегрованого газового бізнесу.

"Власне, ці події є ланками одного ланцюга: звільнення Фаворова було пов'язане з тим, що в кінці минулого року в "Нафтогазі" з'явився Ватерландер, який вже тоді відкрито претендував на роль "нової правої руки" Коболєва", - йдеться у статті.

Так, зазначається, що на перших порах роботи в НАК Отто Ватерландер відповідав за так звані "трансформаційні процеси" і саме так і з'явилася ідея поділу "газового дивізіону", яким тоді керував Фаворов, на два: з видобутку блакитного палива і комерційної діяльності.

При чому офіційно цей поділ в "Нафтогазі" пояснювали зміною ситуації на ринку.

Однак, як говориться в матеріалі, повторна зміна "правої руки" Андрія Коболєва точно не вирішує проблему з незадовільним промислом газу.

Новини за темою: Україна може запропонувати світу свої сховища для нафти, - Вітренко

Як повідомлялося раніше, НАК "Нафтогаз України" призначив головним виконавчим директором групи "Нафтогаз" Отто Ватерландера. Loading...