live

В Україні набув чинності закон про середню освіту

Фото з відкритих джерел

Учні зможуть вибирати навчальні предмети і матимуть більше прав для учнівського самоврядування

Від сьогодні, 18 березня, набирає чинності закон "Про повну загальну середню освіту".

Сам документ опубліковано в "Голосі України".

Згідно з ним, вчителям надається педагогічна автономія, учням гарантується рівний доступ до освіти, а школи зможуть самі розпоряджатися власними коштами.

До того ж, цей закон передбачає зростання зарплат педагогів, ширше поле для підняття їхньої кваліфікації та можливість створювати нові системи оцінки.

У свою чергу учні будуть самі обирати навчальні предмети та матимуть більше прав для учнівського самоврядування, а також отримуватимуть захист від булінгу.

Очікуються й кадрові нововведення.

Так, йдеться про нові підходи до призначення директорів шкіл, залучення педагогів до викладання та введення педагогічної інтернатури для молодих вчителів.

Новини за темою: Навчання у школах буде дистанційним, а пробне ЗНО перенесуть: У КМДА розповіли про обмеження через коронавірус

Однак, деякі положення закону наберуть чинності пізніше, а саме: абзац другий частини другої статті 12 набирає чинності з 1 вересня 2024 року; абзац перший частини четвертої статті 18 набирає чинності з 1 січня 2021 року; частина сьома статті 24 набирає чинності з 1 січня 2021 року; абзац восьмий частини першої статті 32, абзаци п'ятий і шостий частини першої статті 35, які набирають чинності з 1 вересня 2024 року; абзац другий частини шостої статті 49, який набирає чинності з 1 січня 2020 року. 

Як зазначається, необхідність прийняття закону обумовлюється потребою у нормативному забезпеченні реформування системи загальної середньої освіти, розпочатого після прийняття Закону України "Про освіту" в 2017 році.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що 13 березня президент Володимир Зеленський підписав закон України "Про повну загальну середню освіту", який Верховна Рада ухвалила 16 січня 2020 року.

Новини за темою: У МОН вирішили замінити "Захист Вітчизни" в школах на "Захист України"

Також зазначалося, що Кабмін прийняв рішення призначити Юрія Полюховича тимчасово виконуючим обов'язків Міністра освіти і науки України.

Loading...