НАБУ вело спостереження за Кирилом Шевченком: Деркач вимагає перевірки законності дій працівників бюро

Андрій Деркач Інтерфакс-Україна

Позафракційний народний депутат Андрій Деркач переконаний, що Національне антикорупційне бюро вело незаконне спостереження за кандидатом на посаду голови Нацбанку України Кирилом Шевченком, і вимагає перевірки відповідних дій. Про це він заявив на своїй сторінці в Facebook.

"НАБУ вело незаконне спостереження за Кирилом Шевченком і планувало провести обшуки у нього 15–16 липня. Мета – не допустити розгляду його кандидатури на посаду голови Нацбанку на пленарному засіданні Верховної Ради України. План зірвався через те, що прокурори САП не погодили такі невідкладні слідчі дії, а сам Шевченко був проінформований про можливий політичний тиск, тому вдома не ночував.

На думку експертів і журналістів-розслідувачів, у зв'язку з призначенням нового голови НБУ – Кирила Шевченка, існує загроза для ОЗУ "Януковича-Порошенка-Гонтаревої-Ситника" можливого доступу до реєстру одержувачів власників ОВДП, у яких містяться відомості про виведених з України і відмитих корупційних коштах. Крім того, такі дії НАБУ можуть свідчити про перешкоджання проведенню додаткової конфіскації грошових коштів "сім'ї Януковича", відмиті і виведені в США, і на які в подальшому були придбані в Україні ОВДП", - зазначив політик.

При цьому Деркач додав, що всі ці факти вже виклав у депутатському зверненні до генпрокурора Ірині Венедіктової та заступника генпрокурора – керівника САП Назара Холодницького.

"Я вимагаю перевірити законність дій працівників НАБУ при проведенні стеження за Кирилом Шевченком, а також підстав для проведення невідкладного обшуку житла Шевченка. Особливу увагу прошу звернути на те, чи не зникли такі підстави після його призначення на посаду голови НБУ", - підкреслив він.

Нагадаємо, раніше про те, що до Кирила Шевченка мали намір прийти з обшуком співробітники НАБУ повідомляв народний депутат ("Опозиційна платформа - За життя") Вадим Рабінович.Loading...